Najtańsza jednostka - Amd czy Intel?

Zarobiłem troche hasju i myśle nad zakupem kompa, bo mi sie zwalił xD, a ma celeronie 500 całe życie nie będe jechał. Zasilacz mam Modecom MC 350W, buda jest, cd-rom, dysk na IDE. Chciałem, aby komp był jak najtańszy. Wiem że na pewno będe miał 400 zł, ale nie chce wszystkiego przewalić na kompa. Na początek skleiłem taki zestaw:

E2180, Gigabyte GA-P31-DS3L, 1GB Goodram 800MHz, Karta GeForce 6200TC Asus 256/512MB. Karte wziąłem jak najtańszą. Ale cena wyniosła 470+. Więc przeczytałem ten temat viewtopic.php?t=239392. Zestaw podany przez sk91 jest niezły. Ale na początku nie chciałem wogóle myśleć o Athlonie xD. Nie moge znaleść tego Foxconn A690GM2MA na Apollo. Mieszkam 60 km od Rzeszowa więc pomyślałem że pojade właśnie tam i kupie wszystko. Teraz nie wiem czy wziąć Athlona czy Intela. Czytałem również inny temat i był tam podany Celeron E1200, ma on 2 rdzenie i taktowanie 1,6. W sumie nie jest taki zły, a nie wiem czemu coś mi Amd nie pasuje, chociaż nie miałem styczności. Wiem że Intela trzeba podkręcić, ale czy z tego E1200 wyciśnie się coś? Jeszcze zdała by się płyta pod niego chyba najlepiej z integrą. Prosze o pomoc ;).

  1. Pamięć DDR2 1GB PC6400 800MHz Goodram CL5 GR800D264L5/1G 46.00

37.70 46.00

n/d

  1. Promocja BPH

179.19

[AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX 65W 182.00

149.18 182.00

n/d

  1. [AMD][AM2] Płyta GigaByte GA-MA78GM-S2H 208.00

170.49 208.00

n/d

porównaj zaznaczone

Całkowita wartość zależnie od formy płatności / dostawy:

Gotówka /Odbiór w Krakowie

Gotówka /Odbiór we Wrocławiu

Przedpłata (przelew) /Odbiór w Krakowie

Przedpłata (przelew) /Odbiór we Wrocławiu

436.00

Bez sensu jest wywalanie takiej kasy w mobo… To chyba lepiej wziąć coś taniego na AMD690G, i resztę zainwestować w proca, albo wziąć intela i kupić za grosze jakąś kartę.

MOBO chyba lepiej wziąść TAKIE

Ja bym brał z Socketem AM2+ ale jeżeli się nie zapowiada na modernizacje (rychłą) to może być cokolwiek.

Ja bym w ogóle nie brał AMD…

E2180

GA-P31-DS3L

2x1GB Goodram CL5 800MHz

i do tego grafa za grosze.

No właśnie też brałbym Intela, ale przekracza 400 zł. Wezme 1 Gb ramu i chyba tą karte co podałem wyżej. Ale coś mi sie zdaje że odechce mi sie kompa jak zobacze cenę. Pogadam z rodzicami jeszcze. Może na allegro znajde karte za 40 zł no do 50 ;d. Takie pytanie jeszcze gdybym płyte, proca i ram zamówił w apollo to taniej wyniesie przesyłka czy wyjazd ( w jedna stronę chyba 8 zł busem :wink: )? Oni dostarczają kurierem czy pocztą polską. Taki komp mi wystarczy ponieważ nie mam zabardzo czasu grać w jakieś nowe gry itp. Może max to Most Wanted lub jakieś GTA SA…

Jeszcze jedno pytanie czy przed zakupem musiałbym dzwonić do oddziału w Rzeszowie, aby zamówili cześci do sklepu czy je będą mieli? Rozumim że ceny będą takie jak na stronie :P?

No więc?

Chyba dużej różnicy cenowej między kurierem a odbiorem osobistym nie będzie :slight_smile: .

A z tym drugim to różnie. Jeśli mają na stanie, to nie ma problemu. Gorzej, gdy nie będą mieli - wtedy albo ściągną sprzęt z innego sklepu, albo (co chyba bardziej prawdopodobne) poczekasz sobie na dostawę…

dudpis ,

komp za 400zł:

płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L 142zł

ram: Goodram DDR2 800MhZ CL5 2GB 50zł

procek: Intel Pentium Dual Core E2180 164zł

grafa: Gigabyte GF 7300GS 128MB DDR2 48zł

razem: 404zł

Dobra dzięki… Ale gruchacz gdybym miał kupować z różnych sklepów to przesyłka wyniesie ze 40 zł, to już za tą kasę wolałbym dołożyć drugą gigówkę ramu…

w zestawie który podałem już masz 2GB ramu w jednej kosci :wink:

a co do przesyłki to masz rację, zobacz jaka cena tych wszystkich podzespołów wyjdzie na apollo.pl :wink:

Apollo:

Płyta główna: GigaByte GA-EP31-DS3L 178 zł ( jest tylko EP31, nie P31 duża róznica?)

ram: DDR2 1GB PC6400 800MHz Goodram CL5 46 zł (biore 1 Gb bo o połowe tańsze, za jakieś moze 3 miechy dokupie drugą kość, jak najtaniej chce aby wyszło)

procek: E2180 193 zł

grafa: Gigabyte GF 7300GS 128MB DDR2 48zł( ta co podałeś)

Suma: 465 zł ;/

No więc jaka jest różnica między EP31, a P31?

Odpowie ktoś?

nazwy, bo to ta sama płyta

Ale na agito wziąłem te dwi płyty i EP31 miała FSB do 1600, P31 do 1333. Na zdjęciu Ep31 bylo 4 sloty pamieci, a w opisie pisze ze 2 -.-. Pisze również że EP może mieć pamięci do 800 MHz, a P31 do 1066… Więc to chyba nie to samo?

Jak chcesz jak najtańszy zestaw to polecam E1200. Zakładam, że nie będziesz chciał na nim grać skoro nie zależy Ci na grafice więc i procek będzie w 100% wystarczający. Sam po wielu godzinach zastanawiania się, złożyłem kumplowi całego kompa (wraz z budą, zasilaczem i monitorem) za 650zł i w sadziłem ten właśnie procesor. Komputer śmiga elegancko, nawet w grach. Także jeśli interesuje Cię naprawdę minimalna kwota za kompa to nie warto przepłacać. Aha, i nie napalaj się tylko na jeden sklep. Weź lepiej tam gdzie mają najtaniej. Ja kupowałem w Agito.pl. Pozdrawiam.

:x

jak nie wiesz - to się nie odzywaj :expressionless:

EP31 to P31 tylko z lepszymi fazami zasilania :wink: