Najważniejsze parametry przy wyborze LCD

(forum.user) #1

witam

zastanawiam się na co najbardziej trzeba zwrócić uwagę przy zakupie LCD

i przy okazji mam pytanie czy warto zainteresować się tym modelem?

http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... VISION.htm

pozdrawiam

(Ghosthanys) #2

a ile chcesz przeznaczyć kasy na nowy telewizor , ten telewizor który przedstawiasz nie ma nic specjalnego hd ready zamiast full hd niski kontrast można by wymieniać

(forum.user) #3

tak więc reasumując co jest najważniejsze?

kontrast? rozdzielczość?

podajcie jakieś modele z których jesteście zadowoleni 32" lub 37"

pozdrawiam

(Kpc21) #4

Wszystkie te dane mogą być zawyżone lub zaniżone.

Najlepiej przejść się do sklepu i porównać telewizory orangoleptycznie.

(forum.user) #5

chyba organoleptycznie :slight_smile:

ale przed wejściem do sklepu chcę zrobić wstępną selekcję i jeszcze raz powtórzę pytanie:

na co najbardziej zwracać uwagę: kontrast rozdzielczość?

pozdrawiam

(Ghosthanys) #6

1) jak najwyższy współczynnik kontrastu 2) jeżeli duży ekran to full hd 3) dobrze by było jak by posiadał mpeg4

(klopas) #7

czy ja wiem?

FullHD potrzebne jest jedynie potrzebne tylko jeśli podłączysz kompa bo do TV raczej nie wykorzystasz (5 kanałów HD mamy :stuck_out_tongue: max 10 :stuck_out_tongue: )

i tak lepiej FullHD lepiej wygląda na 32' niż na 52' :wink:

(forum.user) #8

a jak z czasem reakcji?

bo ostatnio byłem w sklepie i leciał mecz piłki nożnej i szczerze mówiąc na większości telewizorów nie było idealnie

który parametr pozwala na spokojne oglądanie meczu z Polsatu Cyfrowego za pomocą LCD bez smużenia?

(Ghosthanys) #9

wiadoma sprawa ,że jak mniejszy czas reakcji matrycy mniejsze smużenie ,dużo producentów oszukuje z tym czasem reakcji matrycy zaniżają a w rzeczywistości jest dwa razy większy od podawanego . panele lcd i plazmy z prawdziwym niskim czasem reakcji są jeszcze trochę za drogie

(Kpc21) #10

Powiem ci tak. Na telewizorze LCD na wiekszości kanałów Polsatu Cyfrowego będziesz widział pikselozę. Prawdopodobnie pierwsze, co będziesz musiał zrobić po kupnie nowego telewizora, to zmiana platformy cyfrowej :slight_smile:

(forum.user) #11

aż tak kiepski obraz daje Polsat?

na Cyfrze lub N jest dużo lepiej?

obawiam się, iż wydam kupę kasy na TV a obraz może być kiepski

(Kpc21) #12

Polsat Cyfrowy stosuje wysoką kompresję, bo ma mało transponderów (choć np. kanały TVP mógłby brać z transpondera TVP, bo przecież z TVP się już porozumieli).

(forum.user) #13

już prawie jestem zdecydowany

co sądzicie o tym modelu?

http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... 108984.htm

pozdrawiam