Największa pamięć do Aparatu Cyfrowego i Kamery Cyfrowej


(Jacob) #1

Witam! Jestem zainteresowany zakupem karty pamięci Aparatu Cyfrowego lub Kamery Cyfrowej. Myślę o takim modelu http://allegro.pl/item507921497_32gb_karta_pamieci_sdhc_kingston_nowosc_w_wa.html. Jednak podobno aparat zobaczy mi z nich tylko 2048 mb i nic więcej. Czy więc warto kupować tak dużą kartę?


(Hashimoto) #2

Musisz sprawdzić w specyfikacji aparatu/kamery czy obsługuje ona nośniki SDHC. Końcówka SD HC oznacza High Capacity (wysokiej pojemności).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Secure_Dig ... h_Capacity

Ograniczenie do 2GB wynika z zastosowanego systemu plików na karcie (FAT).


(Zbych ) #3

To zależy od modelu a w zasadzie od firmware aparatu czy kamery , mój aparat cyfrowy max obsługuje karty do 2GB , włożenie większej karty czy to sd czy sdhc skutkuje wyświetleniem komunikatu "brak karty" nawet podzielenie karty na "partycje" nie przynosi efektu , karta niewidoczna , po co Ci karta takiej wielkości i jeszcze za tyle kasy , na kracie 2 Gb miesci się około 2 tyś zdjęć w dużej rozdzielczości , no już prędzej do kamery jak ma mały dysk ale czy kamera obsłuży taką karte należy poczytać instrukcje lub przed zakupem sprawdzić czy kamera ów karte "zobaczy" , wybrać się z kamerą do sklepu.