Nakładanie pasty na procesor


(Cyba91) #1

Witam.Jak nałożyć,rozprowadzić najlepiej paste na procesor? Czytałem na innych forach,ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem bo jedni karzą tylko troszeczkę pasty kłaść na procesor "wielkości ziarnka grochu" i położyć radiator a inni że najlepiej rozprowadzić na cały procesor samemu np palcem a później jeszcze dać trochę na radiator.Więc jak to najlepiej zrobić?


(Slavos87) #2

Długo bawię się w OC i zawsze nakładałem "ziarnko grochu" na procesor. Zawsze było OK. Większa ilość pasty i tak wypłynie po dociśnięciu radiatora więc się nie opłaca marnować :slight_smile: Jedna tubka 2 gramy starcza mi na jakieś 4-6 procesorów:) Pozdrawiam


(Mateusz95 11 22) #3

:slight_smile: takie trochę dziwne pytanie no ale to tak 50/50 znaczy się średnio nałóż tak aby pokładało się z powierzchnią procesora i radiatora. Jak za dużo nałożysz to nie będzie zbyt dobrze taksamo jak nałożysz zbyt mało to niebedzie za dobrze :stuck_out_tongue_winking_eye:. tak 50/50 czyli w sam raz :stuck_out_tongue:


(skrzek) #4

na sam rdzeń w zależności od jego wielkości - ziarno grochu na niektórych może być za duże.

rozprowadź to tubką, albo zapałką, ale nie palcem - srebrna pasta trochę brudzi :wink:


(system) #5

ja zawsze biore minimalnie na palec wcieram w radiator i procek i potem troche nakladam żeby byla pewnosc że jest łączność :smiley:


(Adalbert) #6

Alkoholem wyczyścić procesor i radiator, ziarnko na procesor, palcem przez torebkę foliową rozprowadzić po całym procesorze.

Nie wiem czy trafiłeś, ale dobrze poczytać więcej:

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

http://www.proline.pl/index.php?id=news ... &grupa=art

viewtopic.php?t=72248


(Kpc21) #7

Tyle że aktualnie sprzedawane procesory nie mają odsłoniętych rdzeni. Smaruje się całą płytkę wierzchnią.