Nakładka na system

Jak zrobić nakładkę na istniejącą instalację win xp.

Hmm… chodzi ci o zainstalowanie Service Packa 1 ??

wkładasz płytę z windą do CD-ROMu i postępujesz zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. MOżesz to też zrobić tak:

  1. Wchodzisz do biosa i ustawiasz żeby komp ciągnoł z CD przed uruchomieniem windowsa.

  2. Wkładasz płytę i podczas odczytu z CD naciskasz odwolny klawisz w czasie 5 sek

  3. Postępujesz zgodnie z instrukcjami dostępnymi na ekranie.

Metoda 2 ma pewną wadę ponieważ czasem windows nie robi nakładki tylko nową instalacje.

nie, chodzi mi o nakładkę korekcyjną, bez utraty plików i ustawień.

problem jest z tym, że nie mogę dostać się do niego po instalacji 98 na innej partycji.

Aha no to…

Killer, spod 98 instalator nie widzi partycji ntfs i tu jest problem. A płyta zbootowalna chce robić czystą instalację.

Kiedyś na stronie http://www.chip.pl widziałem jakieś uaktualnienie do win98 żeby widział partycje NTFS. Musisz tam poszukać

Coś mi sie wydaje że chodzi tu o problem ciągle powracający, mianowicie instalacja 2 systemów. Jeżeli zainstalowałeś win xp a potem na innej partycji win 98 to napewno nie możesz go uruchomić. Całkiem niedawno ktoś (nie pamiętam kto) powiedział że trzeba to zrobić inteligentnie. Nie trzeba było za dużo mieszać tylko zainstalować w odpowiedniej kolejności czyli Win 98 a potem XP. Możesz też zmienić plik Boot.ini bo to najprawdopodobniej w nim tkwi problem. Ale niestety nie powiem ci dokadnie jak ma to być napisane bo nie mam 2 systemów. Jak ktoś wie niech poda. :smiley: :smiley: :smiley:

To nie tak. Wiem jak się robi dwa systemy. Chodzi o to, że na Win 98 załapałem trojana i musiałem robić format. Oczywiście, że wiedziałem, że po zainstalowaniu 98 stracę dostęp do XP, ale myślałem, że sobie poradzę. Ale klapa. Zadna porada nie dziala. Zrobiłem drugi system na nowo. Dzieki za pomoc.

No to jednak nie myliłem się. Nie straciłeś dostępu do Xp, można było go włączyć tylko trzeba było zmodyfikować plik Boot.ini. Pewnie zapisać go jak masz teraz. :smiley:

Lazikar, nie masz racji. Żeby uruchomić XP nie wystarczy modyfikacja Boot’a. Format niszczy pozostałe pliki uruchomieniowe. mi.: ntldr.

bez nich menager startu nie ruszy.

Kiler, program do odczytu ntfs z 98 nie zadziała bez ntldr. teraz wiem, że jest na płycie instalacyjnej XP, ale to i tak nie pomoże. Można co najwyżej skopiować pliki i na nowo zainstalować XP. Dzięki za rady.