Nakładka na WIndows XP

Mam windowsa XP. Czy jak zrobię nakładkęna niego, to znaczy nagram na niego jescze raz Windowsa to dane z dysku na którym mam jego zainstalowanego nie skasują mi się???

a po co jeszcze raz chcesz zgrywac ?

Chyba chodzi Ci o aktualizację !!

Niezrozumieliśmy się. Chodzi mi o to czy jak na tego Windowsa nagram kolejny raz tego samego bo muszę to czy skasują mi siędane na dysku na którym mam zainstalowany XP. Nie chodzi mi o aktualizacjie.

Nie, żadne twoje osobiste pliki nie zostaną skasowane.

A jak to chcesz zrobić tą nakładke.

Najlepiej po zabotowaniu z płyty XP opcja naprawy R,wtedy nie stracisz ustawień ani danych,instalator wymieni pliki,trzeba ewentualnie wgrać poprawki systemowe.

Ale jak zabotujesz z płyty XP i sformatujesz partycje systemową to stracisz wszystko.Tak więc wcześniej zgraj swoje dane.

Tego się nie praktykuje i zgraj dane ,sformatuj partycje systemową i wgraj XP na świeżo.

UPDATE

Tak jak Lazikar pisze,instalator XP nie zrobi nakładki na katalog istniejący np C:\Windows , trzeba podać nowy lub zmienić nazwe istniejącego.

Nadpisze pliki lub będziesz miał dwa XP na jednym dysku i bałagan totalny.

Zostaje naprawa R lub świeży system XP od nowa.

Stanowczo sie z tobą nie zgadzam JN,przecież koledze chodzi o zwykła reinstalke z tego co sie domyslam więc dlaczego sie nie praktykuje??A i dodam że jesli ma zawirusowany system to reinstalka nic nie pomoże,i tu sie moge zgdzodzić ze wtedy sie nie praktykuje tego typu działań :stuck_out_tongue:

Tylko problem w tym ze tego sie nie da zrobić. Nie nagrasz jeszcze raz tego samego Windowsa. Możesz zrobić reinstall i o to ci chodzi. Sprecyzuj (Napisz fachowo ) co chcesz zrobić to dostaniesz odpowiedz.

coś takiego działało przy winach z serii 9x ale na tych opartych na NT (2000, xp, 2003) już nie wyjdzie - nie da się wgrać systemu do katalogu w którym już jest system czyli nici z nadinstalowania windowsa na samym sobie.

osobiście polecam zrzucić wszystkie dane w “bezpieczne miejsce” tj cd/dvd/edysk/innapartycja/dyskkumpla i zrobić format + instalka