Naklejka na dowód z grupą krwi?

Co myślicie o takich naklejkach na dowód…z grupą krwi??

http://******JNJN

Myślimy że pomysł dobry, ale sposób jego realizacji, a szczególnie chęć zarobku na tym nie są zgodne z prawem :!:

Prawo do dokonywania jakichkolwiek zmian w owych dokumentach mają tylko uprawnione do tego organy :!:

Zrób sobie tatuaż lub zakup nieśmiertelnik z wybitymi danymi :slight_smile:

No i co ci to da, myślisz że w szpitalu jeśli będzie trzeba przetoczyć krew będą się sugerować co masz na tatuażu lub nieśmiertelniku ?

Jak krew będzie spływać litrami z tętnicy to radzej nie będą czekać godziny(lub więcej jeśli badanie krwi tyle trwa). Mogą się zasugerować tym znakiem :slight_smile:

mylisz się, nie mogą, zabraniają im tego przepisy, a w obawie przed konsekwencjami błędu raczej mało kto podejmie się ryzyka (i dobrze moim zdaniem)

A jeżeli podadzą złą grupę krwi i pacjent umrze to jak się wytłumaczą w sądzie, że tak miał wytatuowane na ręce ? Przecież to nie musi być jego grupa krwi, mógł sobie wytatuować grupę krwi dziewczyny, idola, kogokolwiek, dziwactwa oraz fantazja ludzi nie zna granic. :o

Co do znakach na dowodach jestem jak najbardziej ZA, tylko faktycznie tutaj chodzi o ludzkie życie więc to nie powinna być naklejka którą można sobie kupić w kiosku. Pomyślcie co by było gdyby ktoś nakleił 0RH- na swój dowód bo tak mu się wydaje a potem po przetoczeniu krwi okazałoby się że był w błędzie ? :x

ale na allegro może być :P:P:P

Jak juz to jest na dowodzie łącznie z innymi danymi wydrukowanymi przez producenta dowodu inne nie mają głabszego sensu i są tylko nabijaniem kasy allegrowiczowi który żeruje na cudzej naiwności.

Dlatego napisałem

…żeby w trakcie badania krwi od razu kierować się w tą strone, czy to jest ta grupa(np. porównać krew, itp)

najlepiej by było, żeby w dowodzie było zamieszczone jaka ktoś ma grupę krwi… przeciez w tych książeczkowych tak było. i wtedy każdy kto składałby wniosek o dowód musiałby zrobić badanie krwi, co jest pozytywne także z medycznego punktu widzenia, żeby przy okazji skontrolować czy jest wszystko z nami ok (tzn czy nie mamy np podwyższonego cukru czy czegokolwiek innego we krwi) no i lekarze wtedy już by byli pewni, że grupa krwi podana w dowodzie jest pewna na 100%

a i zastanawia mnie jeszcze coś w tej aukcji co ją podał KURCZOK… te oświadczenie woli gratis. czy ktoś w ogóle brałby je pod uwage? bo mi się wydaje ze takie oswiadczenie nalezy złożyć pisemnie osobiscie podpisane za zycia lub przez rodzine po smierci… bo tak to by było bez sensu. jakiś lekarz by sobie wykorzystał narzady nieboszczyka (np. dla zysków materialnych) a potem dokleiłby do jego dowodu taka nalepke i co by to miało niby znaczyć ze nie popełnił przestepstwa? może troche fantazjuje, ale przeciez dobrze wiemy ze Polacy sa zdolni do wszystkiego :stuck_out_tongue:

Mona a nad czym tu sie zastanawiać ??

Sprzedający jest nastawiony na trzepanie kasy, nie patrząc na to że jego działania mogą przynieść nawet szkodę (nie wspomnę o tym że jest to niezgodne z prawem).

Ale jak to mówią naiwność ludzka nie zna granic.

Nie wspomnę o innych mądrych inaczej aukcjach sprzedającego:

http://****** JNJN

Źle Ci się wydaje, polskie prawo zezwala na pobór organów do transplantacji po śmierci pacjenta, bez uzyskania zgody od niego (przed śmiercią) czy od jego rodziny (po śmierci). Tak naprawdę rodzina w ogóle nie ma tutaj nic do powiedzenia, jeśli lekarz pyta rodzinę to tylko ze względu na grzeczność.

Airborn w takim razie oczekiwanie na oragny nie trwalo by tyle ;\ a przeciez czarny rynek obfituje w takie oferty ;> i co lekarze tym handulja bez zgody rodziny?

:: MARIO :: prawo na to zezwala, to że powszechnie nie jest to praktykowane to jest inna sprawa. Zwróć uwagę, że kolejki wynikają też z tego, że nie możesz pobrać nerki i wszczepić jej pierwszej lepszej osobie która na nią czeka, narząd trzeba przebadać, sprawdzić zgodność dawca-biorca itd. itp.

alez fiesta, chyba nie zabronisz mi sie zastanawiac nad tym nad czym chce ;] czemu twoje wypowiedzi takie aroganckie sa?

tak badane jak dzisiaj przeczytałam na onecie że kobieta zmarła po wszczepieniu jej nerki od kogoś kto miał białaczke :evil:

moim zdaniem cos tu nie gra. ze to mozliwe zeby od kazdego mozna by bylo sobie organy zabierac kiedy sie chce? nie jestem przekonana…

nie musisz być, ale pierwszy lepszy link z googli mówi:

Kiedy są aroganckie to są aroganckie, ale na pewno nie w tym wypadku

:slight_smile:

Po prostu denerwuje mnie żerowanie na ludzkiej naiwności w celu trzepenia kasy i tyle.

czyli naklejki sa bez sensu… :P, a ludzie jak to powiedział fiesta i tak sie nabieraja.

jak ktos oddaje krew to chyba mozna jakis znak wkleic w dowod czy wtopic ale nie jestem pewien zapytajcie na miejscu ja dawno bylem i zapomnialme o sprawie temat ten mi przypomnial…

e, bzdury gadasz, możesz sobie co najwyżej kartę (czy tam legitymację) dawcy krwi wyrobić