Naklejka od Windows, a zmiana obudowy

no fakt roobal , do pewnego momentu byłem święcie przekonany że nie trzeba, bo w EULA systemu nie ma nic o tym nic wspomnianego, aż przed świętami miałem kontrole w firmie gdzie są na stanie 3 komputery, 2 laptopy gdzie oczywiście naklejka była od nowości naklejona oraz komputer stacjonarny, gdzie naklejka nie była naklejona, kontroler stwierdził że do zakończenia kontroli naklejka musi by naklejona i tyle, pytam go sie na jakiej podstawie wnioskuje i nakazuje mi ją nakleić, ten mi wyjechał z tekstem że w EULA dla producentów systemów OEM jest to zapisane, żeby nie by gołosłownym:

nawet samemu składając komputer i instalując na nim system stajemy się tzw system builder

sam byłem w szoku ale jest zapis o którym nie wiem czemu nigdy nie widziałem do dnia kontroli…

ogólnie im dalej w las tym więcej drzew tzn im bardziej się w coś zgłębiam tym więcej rzeczy mnie zaskakuje

kubus94

Niestety do Windows XP nie, tak jak wcześniej pisałem:

niezDarek

Przepraszam, że mnie nie zrozumiałeś ale chodziło mi o to, by zapisać sobie klucz w razie jakby naklejka uległa uszkodzeniu a klucz byłby nie do odczytania. Oczywiście wg licencji COA powinien być umieszczony w dostępnym miejscu na obudowie komputera. Przecież może nadejść taki moment, że na nowo trzeba będzie postawić system a z uszkodzonej nalepki ciężko odczytać klucz i co wtedy?

Zalaminować i przykleić do obudowy taśmą samoprzylepną, nie będzie problemów z odczytem ani z przeniesieniem COA na inną obudowę.

Oczywiście fiesta ale ostrożności nigdy za wiele:) Gorzej jak już COA zostnianie przyklejony przez firmę składającą komputer, w takim wypadku taśma samoprzylepna na nic się nie zda.

Nie instalowałeś nigdy oryginalnego Windowsa wyjmowanego z szarego pudełka dla OEM System Builderów? W środku znajdziesz zafoliowaną instrukcję, nośnik i certyfikat COA oraz kartę z WYRAŹNĄ informacją o konieczności naklejenia naklejki na obudowie komputera.

:roll:

Z ciekawiości napisałem do Micro$oftu odnośnie problemu jak w tytule, a oto co odpisała mi pani konsultantka:

Tak więc chyba wszystko jasne, może komuś przyda się ta informacja.

SilberPunkt , nie tak sie złożyło że nigdy… zawsze jakoś tak sie składało że do całego kompletu System Builder nie miałem dostępu lub nie chciałem po prostu mieć i nie widzę nic w tym dziwnego… :slight_smile:

cytat który zamieścił Salceson , troszkę rozjaśnił sprawę ale tak naprawdę to z prawnego punktu widzenia ważniejsze to co jest napisane w oficjalnym piśmie jakim jest EULA niżeli mailu.