Naklejka wpadła do napędu cd

(Adadak) #1

Dzisiaj instalowałem sterowniki, niezauważyłem, że na płycie jest naklejka. Usłyszałem dziwny dźwięk, od tamtej pory napęd czyta,ale strasznie hałasuje. Dodam jeszcze, że komputer jest na gwarancji i zależy mi, żeby z niej nie skorzystać bo serwis jest 100km ode mnie. Jak usunąć tą naklejkę nie wyjmując napędu?

(fiesta) #2

Jak rozebrać silnik przez rurę wydechową?

Pytanie dokładnie tego  samego pokroju.

Skąd mamy  wiedzieć gdzie wpadła naklejka i co powoduje hałas?

Jak nie rozbierzesz to się nie przekonasz. Jeżeli komputer był składany to stracisz gwarancję co najwyżej na sam napęd.

Rozbieraj, wyciągaj i usuwaj resztki  z naklejki.

(Adadak) #3

wydaje mi się, że utknęła na machanice (koła zębate itp.), może pod wpływem prędkości sama zleci, a ja wyciągnę ją pensetą.

(Cedar) #4

A zanim to nastąpi dokona uszkodzeń wewnątrz napędu.

Nie czekaj, rozkręcaj.

(Adadak) #5

patrzyłem pod tacką, nic nie widzę. jadę do serwisu.

(Jusko) #6

W serwisie mogą jednak policzyć za usługę - to nie jest naprawa gwarancyjna, ale może będą mieć dobre humory.

(Adadak) #7

opłaca się w ogóle tam jeździć i się prosić, żeby to naprawili? przecież na najważniejsze części i tak jest gwarancja producenta.

(Cedar) #8

Może w końcu łaskawie napiszesz czy to jest laptop czy komputer stacjonarny?

Na usterki mechaniczne, zanieczyszczenia oraz ciała obce wewnątrz gwarancji nie ma

(Adadak) #9

stacjonarny

no nie ma, ale nie będę np.rozkręcał dysku, i tak stracę gwarancję producenta po otworzeniu tego napędu.

(Cedar) #10

Jakiego dysku, co Ty kręcisz?

Jeśli obudowa nie jest plombowana otwórz ją i sprawdź czy napęd nie ma oddzielnej plomby - jeśli nie ma i masz podstawowe umiejętności - od momentu otwarcia obudowy do jej zamknięcia po wyczyszczeniu napędu nie powinna minąć więcej niż godzina (w Twoim przypadku)

(Adadak) #11

z dyskiem podałem przykład czego nie będę robił na gwarancji, przeczytaj wstecz. Są plomby komputronika na obudowie.

(Cedar) #12

Kręcisz, ciągle kręcisz :wink:

Dysku nawet po gwarancji się nie rozkręca (chyba, że całkowicie uszkodzony).

No to “pozamiatane”

Nie uważasz, że ta informacja powinna być podana w pierwszym Twoim poście?

(Adadak) #13

W poniedziałek zawiozę im to do naprawy, i tak była to jedna z najtańszych nagrywarek.

(Jusko) #14

Daj znać proszę, czy zajęli się tym w ramach gwarancji, czy jednak policzyli za usługę. Jak jednak było wspomniane w wyższych postach, na ciała obce, które w konsekwencji mogą wywołać usterkę, gwarancji nie ma - szczególnie na usterki z winy użytkownika :wink:

Różnie jednak bywa - parę lat temu rozsadziło mi w napędzie płytkę. Kiedy wysunąłem tackę, ładnie wysypały się kawałeczki :slight_smile: Wykręciłem napęd (stacjonarny PC), rozkręciłem go, usunąłem kawałki płytki aby tacka mogła się wsunąć. Skręciłem całość i napisałem do serwisu, że napęd rozsadził płytę i nie czyta już dysków. Jako, że serwis daleko, to wykręciłem napęd, podesłałem - wymienili :wink:

(Adadak) #15

dobrze, dam znać.

Jutro jeszcze dokładnie przeszukam napęd latarką, jak nic nie znajdę to w poniedziałek do Komputronika.

Nie widzę nic, nie ma sensu jeździć do serwisu. Spróbuję odkurzaczem

(Cedar) #16

Nie było sensu zakładać ten wątek, Ty wiesz “lepiej”

Gratuluję “pomysłu”

(Atronics) #17

taniej i krócej cię wyjdzie nowa nagrywarka ,tylko sklep musi ci ją wymienić nie Ty

(Adadak) #18

Wszystko działa, nagrywa, odtwarza, tylko, że przed wczytaniem słychać dziwny szum.

(Adadak) #19

Widzę ją!

jest na przewodzie taśmowym. Czym ją wyciągnąć?

(igrek) #20

Pensetą