Nałożenie pasty na karte graficzną

Witam. Posiadam już dość leciwą kartę Asus Radeon HD 4850 512mb. Jest ona u mnie już z 5 lat i jakoś nie wpadłem nigdy na pomysł wymiany pasty a karta nawet po wyczyszczeniu łapie trochę za wysokie temp. Chciałem zmienić pastę ale nie moge zdjąć radiatora. Wygląda jakby się zapiekły.? Boję się na siłę ciągnąć żeby czegoś nie uszkodzić. Macie jakiś pomysł, żeby to jakoś zdjąć.?

Pewnie jest przyklejony klejem termoprzewodzącym. Na ciepło możesz próbować odklejać ale jeżeli nie ma innych mocowań to jak przykleisz go spowrotem?

Napisz dokładny model tego HD 4850. Pasta mogła wyschnąć i przywrzeć do radiatora. To się często zdarza. 

Są 4 śrubki. To jest dokładnie taka karta https://www.google.pl/search?q=ati+radeon.hd.4850&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVoJy66dbKAhVLhiwKHSI7B0kQ_AUIBygB#tbm=isch&q=asus+radeon.hd.4850&imgrc=EXrMiOnxsneHdM%3A z 0,5 GB własnej pamięci :wink:

Podgrzej go trochę suszarką do włosów na wolnych obrotach i spróbuj delikatnie ściągnąć.

rozgrzej po prostu paste podczas działania grafiki. daj jej popracować z 10 min później wyciągnij karte i zdemontuj radiator proste :slight_smile:

No z tym jest problem, że wyjąłem ją dzisiaj gorącą bo kabelek od chłodzenia się odlutował i bałem się, że płyta pęknie jak próbowałem oderwać

Po 15 minutach grzania odeszła. Dzięki za porady :wink: