Napęd 'bez softu' - o jaki soft chodzi?


(lith) #1

Ok, zamawiam właśnie kompa... i przy napędzie jest napisane:

I teraz szybkie pytanie, czy to normalny napęd , tylko bez płytek z jakimiś śmieciami typu Nero? czy brakuje mu jakiegoś wewnętrznego oprogramowania (wątpię, ale wole się upewnić)?

Dam linka:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=1 ... BEZ-SOFT-U


(mikber18) #2

lith , wręcz idętyczny temat został założony 10 minut temu.... Proponuję skoncentrować się na jedym temacie a nie zakładać tysiące tematów o tym samym tylko pod innym nickiem.

problem-uruchomieniem-orginalnych-plyt-t451989.html

pozdrawiam


(Technik Elektro) #3

możliwe, że chodzi o brak NERO popularnego programu do nagrywania często dołączanego do napędu.


(lith) #4

@mikber18

Chyba nie identyczny. Tamten dotyczy napędu, który nie czyta CD, a czyta DVD, a ten dotyczy opisu napędu w sklepie i tego, czy są jakieś dziwne wersje bez jakiegoś własnego oprogramowania, czy to normalny pełnowartościowy napęd bez jakichś śmiesznych licencji na nero i innych bzdetów. jakos nie sądzę, żeby bez firmware sprzedawał ktoś napędy :stuck_out_tongue:

Może najpierw przeczytaj mój post, a nie piszesz byle napisać.


(mikber18) #5

Jak kupujesz sam napęd to najprawdopodobniej nie dostaniesz zadnego softu wraz z nim a nagrywanie płyt mowiesz robić prosto z pod windowsa lub programem CDBurnerXP który szczerze polecam. Nero w cale nie jest tobie niezbędne.

P.S. Zwracam honor za te posty masz rację


(SilberPunkt) #6

Napędy sprzedawane są w wersjach BOX i OEM.

BOX to pudełko zawierające napęd, śrubki montażowe, oprogramowanie do nagrywania/odtwarzania płyt, czasami jest jakiś kabel albo czysta płyta na próbę...

OEM to sam napęd bez dodatków. Czasami można otrzymać do niego również oprogramowanie do nagrywania/odtwarzania płyt i śrubki.

W Twoim przypadku brak softu oznacza właśnie brak oprogramowania do nagrywania/odtwarzania płyt.

:roll:


(lith) #7

No właśnie chciałem się upewnić, czy myślicie podobnie. Czy może wymielili coś jeszcze bardziej okrojonego niż oem- bez firmware xD... tylko kompletnie sensu robienia czegoś takiego nie widzę.


(scripter1) #8

Jeśli to uczciwy sprzedawca to raczej chodzi o wersję OEM.

Ale fakt że zamiast OEM jest napisane BEZ SOFT'U to jest to trochę podejrzane i otwiera furtkę do przekrętów, jeśli by ci wysłali nagrywarkę bez wgranego firmware to technicznie rzecz biorąc byłby to towar zgodny z opisem...


(lith) #9

Dobra, jest odbiór osobisty to się dopytam, najwyżej co innego wezmę. Tak samo w monitorze martwe piksele posprawdzam. To się pewnie w poniedziałek okaże.