Napęd cd-rom nie czyta płyty 1 cd-rom ale reszte tak

Hejo :smiley:

Mój 2 stary komputer jest już wolny więc postanowiłem zamiast WINDOWS 2000 sp4 zainstalować Debiana :lol:

Wypaliłem płytkę ślicznie chodzi na nowszym komputerze i wszystko czyta gdy chiałem uruchomić płytke na starszym to wyskoczył komunikat "Włuż płyte do stacji cd d: " no i wkłam innom płytkę Ubuntu ,windowsa i te chodzą tylko ta nie co jest z tym nie tak? #-o

Upewnij się czy napewno nagrałeś na płyte CD,albo nagrałeś na płyte CD-RW a twój stary napęd CD jej nie przyjmuje.

Może przeczyść laser, w tym napędzie.

Sterowniki. Zdarza się, że jak jest nowoczesna płyta CD to może jej napęd ze starym firmware nie czytać. Tak pisało w ReadMe od firmware mojego napędu. Płyta może też być uszkodzona (u mnie to dość powszechne zjawisko)

Do kolegów wyżej,czytaliście uważnie,płyta ta działa na nowym kompie,a na starym nie,na starym kompie działają inne płyty CD oprócz akurat tej,choć pomysł z aktualizacją firmware jest nie głupi,ale nie sądze by młody to sam zrobił.

A więc tak nagrałem na trzy inne płyty i to samo ten mój “nowy komputer” nie jest wcale taki nowy co jest z 2003 a "stary chyba 1998 :wink: .Na tamtym nowym jest win XP :slight_smile: ale sprawdzałem te płyty na 2 napędach i działają , a na starym lipa wszystkie inne płyty działają tylko nie te trzy. Co robić :?:

Dodane 03.04.2010 (So) 7:32

Plyta na 100% nie jest uszkodzona

To przełóż napęd z nowego kompa do starego i wtedy zainstaluj co chciałeś,może twój stary napęd ma za stary firmware jak wspomniał kolega wyżej ,albo nie czyta płyt 700 a czyta max 650mb ,kto wie.

Czyta . Jaj włorze obojentnie jakom płyte 700 mb czyta tylko ni te 3

Może być tak, że masz zepsuty napęd w nowym kompie. U mnie w starym coś się zepsuło i nie zawsze się dobrze nagra - potem pokazuje pustą płytę w innych kompach, a nawet w tym starym.

Tyle że on pisał że w nowym kompie wszystko czyta,a w starym kompie nie działa akurat ta płyta,dziwne coś napęd nie obsługuje i odczytać nie może.

A bootowanie z cd ustawiłeś?

Przecież pisał że wszystkie płyty działają ale akurat ta nie.