Napęd CD sie zacina :(

Witam,

Mam bardzo dziwny problem z moim napędem CD. Otóż gdy chcę z niego wyjąć płytę to on kawałeczek wysuwa się i spowrotem zamyka. Dopiero po kilku razach udaje mi się wyjąć z niego płytę. :?

Czy ktoś wie co jest grane?

Hmmm… uszkodzona zębatka, może siłownik zdycha, albo przycisk nie łączy dobrze (ale to wątpie).

Jeśli chodzi o stronę techniczną.

A rzęzi coś?

Nie, płyta chodzi normalnie, ale strasznie ciężko jest wyjąć z niego płytę.

Chodzi mi o dźwięk gdy tacka przestanie się wysuwać. Czy po prostu ona staje, czy słychać próby dalszego próbowania wysuwu.

Nie, tylko słychać dźwięk ponownego czytania płyty.

Sekudno sekundo …

naciskasz EJECT

wysuwa sie tacka

staje

/// slychac teraz zgrzyty lub cos innego? ///

tacka sie zasuwa

Nie, tacka się wysuwa i od razu zasuwa, i po chwili napęd znowu czyta płytę.

na wszystkich płytach siętak dzieje?

Po co się męczyć i zastanawiać? Jeśli tylko czytnik:

http://www.allegro.pl/item136650643_cd_ … w_fv_.html

jeśli również ma nagrywać:

http://www.allegro.pl/item135806560_nag … ncja_.html

Nie są to jakieś kosmiczne kwoty więc może zmienić grata na coś nowszego

marbed ale Ci tez porada, nim cos napiszesz glupiego, sprubuj znalezc inne rozwiazanie, nie kazdy na pienadzach spi.

Stalker, napisz tak jak pytał marek624 czy na wszystkich płytach się to dzieje?

Tak, na wszystkich płytach.

Więc zaczynamy od eliminowania przyczyn. Rozumiem że w ostatnim czasie nie było żadnych przypadków, pęknięcia płyty w napędzie ani gwałtownego zasunięcia tacki, więc myśle że możemy przejść do innej strony działań. Czy masz możliwość podpięcia innego odtwarzacza, lub po prostu sprawdzenia własnego na innym sprzęcie?

Sprawdz naped na innym kompie, wydaje mi sie ze cd jest uszkodzony, wydatek na nowego z gwarnacja to koszt 60-70zl

Właśnie o tym napisałem…

Diesel wygląda to na mechanikę ale niech sprawdzi na innym sprzęcie, dobrze poradzileś

A może jeśli wysuwa tacke bez płyty, a z płytą ją wsuwa z powrotem, to może być jakiś bug w systemie. Chociaż na to daje marne szanse zaistnienia czegoś takiego.

niech spróbuje z płytą i bez płyty jeśli bez płyty eject działa ok. to 99% mechanika.

czekamy az Stalker odpisze

Tak, bez płyty napęd otwiera się i zamyka bez żadnych problemów. Tylko z płytą tak się dzieje.

Stalker, tak jak juz mówiliśmy z kolegą, sprubuj podmienić jakoś napędy.