Napęd combo i niedziałający Cd-rom

Witam

Mam w kompie napęd combo, tj. mam jeden napęd odtwarzający płytki CD i DVD (mówię dla jasności, choć pewnie większość wie, o co chodzi).

I właśnie z tym napędem mam problem. Niedawno wróciłem z wakacji, a przed wyjazdem chciałem nagrać parę płytek z muzą. Pech chciał, że podczas nagrywania złapałem zwiechę. Miałem za chwilę wyjeżdżać, więc wyłączyłem kompa. :oops: Teraz, jak już wróciłem, okazuje się, że mój napęd czyta tylko płytki DVD, tak jakbym miał sam napęd DVD. :o Nie mam pojęcia, co robić. Raczej nie jest to problem ze sterownikami, bo po przywracaniu systemu dalej występuje. Błagam o pomoc. Jeśli ktoś wie, jak temu zaradzić, albo chociaż ma jakiś pomysł, niech pisze. Przetestuję wszystko. Z góry dzięki. :slight_smile:

Z opisu wynika raczej, że może być to uszkodzenie mechaniczne.

Jeśli masz taką możliwość sprawdź czy napęd zadziała prawidłowo na innym komputerze.

Jeśli nie - w przypadku jeśli posiadasz jeszcze gwarancję - czeka Cię wizyta w serwisie.

Ale czy to może być uszkodzenie mechaniczne, jeśli napęd DVD wciąż działa, a to jest ta sama sacja dysków? Mam na myśli, że to jest jeden i ten sam napęd.

nie rozumiesz?? po prostu może być coś takiego że się przepaliły podzespoły odpowiadające za CD a za DVD działa dobrze bo ten podzespół sie nie przepalił

:lol:

Hmmm… Nie pomyślałem o tym. Spróbuję rozebrać kompa i sprawdzić. Dzięki za pomysł. Ale jeśli jeszcze coś przyjdzie wam do głowy, to piszcie.

Spróbuj przeczyścić napęd płytką czyszczącą.

Chyba kasetą:-P

Jeśli u kolegi nie śmiga to serwis, miałem to samo. naprawa 20 zł… więc kupiłem nowy.

Mi tez kiedys padło Combo. Wrzuciłem płytkę czyszczącą i odżył.

Dzięki za pomysły. Tylko gdzie mogę znaleźć taką płytke czyszczącą?

W sklepie komputerowym albo nawet w supermarkecie ale tam lepiej nie kupować bo może być jakieś G.

:lol: