Napęd DVD nie czyta płyt

Mam naped Samsung DVD+/-RW SH-182D. Od pewnego czasu nie dziala, a mianowicie po wlozeniu plytki i kliknieciu ikonki napedu w moim komputerze nic sie nie dzieje. Ikonka napedu ma niezmienna nazwe ‘CD-Drive’ oraz wyglad. Po probie otworzenia zawartosci napedu pojawia sie klepsydra, ktora znika po ok 40sek. Lampka w napedzie mryga jedynie przez chwile od zamkniecia napedu.

Co jest nie tak?

======================

Tytuł zmieniono.

Monczkin.

Spróbj z menedzera urządzeń usunąć napęd…

restart…

Spróbuj jeszcze na innym systemie, komputerze…

Tego juz probowalem… bez skutku:/

spróbuj ostatecznej diagnozy, zobacz czy da radę uruchomić jakąś dystrybucję linuxa livecd, lub zobacz czy odpalisz instalator windowsa ale z płytki bootowalnej nie z poziomu windy :stuck_out_tongue: jeśli nie da rady to napęd do naprawy…

zrestartowalem kompa z plytka windy w napedzie; po uruchomieniu systemu moglem otworzyc zawartosc plytki… Jednak chwile pozniej wlozylem inna plytke (nie czysta :stuck_out_tongue: ) i ona juz sie nie chciala uruchomic : sytuacja wygladala tak jak na poczatku…

masz jakieś distro linxua lice cd? albo windowsa xp na płycie? ustaw w biosie bootowanie z cd i spróbuj odpalić albo linuxa albo instalator windowsa… jak nie pójdzie to napęd uszkodzony…

ja też miałem parę tyg temu podobny problem. zaniosłem dvd do serwisu (miałem gwarancję) i po tygodniu miałem naprawioną dvd. teraz śmiga:)

To działa. Jednak juz w windzie bez zmian…

komus juz radzilem ze w takich sytuacjach tylko gwarancja - mialem taka sama sytuacje

tyle że w tym przypadku to raczej coś z systemem

wlasnie nie bo mialem identyczny problem. gdy uruchamialem kompa i wsadzilem lyte to ja normalnie widzial, gdy ja zmienilem na inna (obojetnie jaka) juz jej system nie widzial. Wyslij ja na gwarancji to dadza Ci nowa. 2 tyg. i po sprawie :slight_smile:

Pozdro