Napęd DVD - nie można zainstalować żadnego programu

Witam Szanownych Forumowiczów i proszę HEPL ME! ![-o<

Ostatnimi czasy doprowadziłem do stanu używalności stary sprzęt, kupiłem nowa płytę główną z prockiem, dokupiłem ramu, wszytstko działa dobrze jednak jest problem z napędem DVD. Komp o którym piszę poza DVD ma jeszcze zwykły napęd CD. Chciałem sprawdzić jak radzi sobie ze staryszymi girkami więc próbowałem zainstalować np. IceWind 2, Commandos 2 próbowałem też zainstalować inne programy. Podczas instalacji przez napęd DVD komp się restartuje. Jednak przy napędzie CD zainstalowałem obie gierki i jest ok (programy też). Jak przy stawinu sprzętu zrobiłem format C to Widowsa wgrywałem właśnie z DVD. Jest jeszcze jedna kwestia, podłączyłem inny napęd DVD i to samo też reset przy instalacji.

Czy ktoś wie o co może chodzić. Nadmienię, że sterowniki zakualizowane zarówno do płyty głównej jak i do napędu. Znalezałem też info nt. zainstalowania Install Shield tak też uczyniem - jednak problem pozostał. :?

Parametry kompa: AMD Duron 850, nVidia TNT2 64pro, 640 Ram

Z góry dzięks z pomoc. :smiley:

toda , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

toda ,

Jak masz podpięte cd a jak dvd ?

Jeśli oba urządzenia są w trybie master albo slave, to różne rzeczy się mogą dziać …

Dajesz powiedzmy cd na slave i dvd na master, i powinno być OK.

W menadżerze urządzeń oba urządzenia są widoczne ?

Czy przy którymś nie ma czasem jakiegoś wykrzykniku ?

Jaki masz system operacyjny ?

Może taśma sygnałowa uszkodzona lub źle założona.

Możliwe, że zasilacz nie wyrabia.

viewtopic.php?t=42381

viewtopic.php?p=247712#247712

podpięte są ok. nawet w przypadku gdy zostawiam sam dvd problem tez jest, oba urządzenia są widoczne, co do tasmy to tez powinna byc ok. ponieważ jak podpiołem sam dvd to był klops a jak wypiołem go i podłączyłem CD (tą samą taśma w ten sam sposób) to było ok.

Moje pytanie do JNJN: czy zasilacz może nie wyrabiać przy napędzie DVD a przy CD wyrabia?

Pozdrawiam

toda ,

Byłeś proszony o poprawę tytułu tematu na konkretny, mówiący o problemie - dlaczego ignorujesz zalecenie ? :?

Popraw - w przeciwnym wypadku temat zaliczy Kosz.

Więcej uwag nie będzie.

Wszystko możliwe ?, ale chyba problemem może tu być bios płyty, jakaś niekompatybilność z prawdopodobnie nowym napędem DVD.

Spróbuj:

Dysk systemowy wpięty na I kanał IDE, ustawienie zworki na dysku na Master.

Ustaw zworkę na DVD na CS, napęd wpięty na II kanale IDE i sam na taśmie, załóż poprawnie taśmę sygnałową - jak masz w biosie opcje wykrywania dysków i napędów użyj tego i zapisz bios Save i zobacz.

Reset biosu, komp odłączony od zasilania 230 V, wyjmij baterię na 30 minut, włóż i ustaw w biosie tylko co trzeba, opcje dotyczące dysku, napędów, kontrolera IDE zostaw jak da radę na ustawieniu auto i zapisz bios Save.

Aktualizacja biosu płyty, napędu DVD.

Metoda prób i błędów i powinno działać.

Uwaga

Jeśli masz wpięte dwa napędy na jednej taśmie (ustawienie zworki CS) - oba napędy muszą mieć ustawione zworki w pozycji CS.

Możliwe również, że to wina sterowników do płyty głównej lub ich braku, zainstalować, zmienić na inne lub wina innego oprogramowania ? lub jakiś konflikt, zobacz co słychać w menadzeże urządzeń.