Napęd DVD nie odczytuje płyt dvd

Witam!

Mam następujący problem. Posiadam napęd dvd LG i od sporego czasu (chyba od ostatniego formatowania dysku) nie odczytuje płyt dvd, a cd tak. Czasami sie zdarza że cd też nie odczyta ale za którymś razem czyta. Dzieje sie to tak że wkładam płytę dvd zaczyna się tam w środku kręcić i zatrzymuje sie tak jak by nie widziało ścieżki. Może to jest wina tego że poprostu napęd sie zepsuł, lub może nie mam sterowników. Czekam na waszą pomoc :slight_smile:

Może coś z nagrywarką… Jeśli masz gwarancje, zanoś do serwisu…

Co do zepsucia się napędu w podobny sposób, to Masz rację. W serwisach LG i Samsung nikt nawet ich pewnie nie sprawdza, przy tych objawach. Po tygodniu odsyłają nowy (jak jest na gwarancji).

Co można z tym zrobić (czyt. możliwe przyczyny)

  • za słaby zasilacz, możesz sprawdzić napięcia programem Everest i wrzucić tutaj ich zestawienie. To i konfiguracja sprzętowa da pewien wgląd w sytuację;

  • wadliwe podłączenie urządzenia - kabel przesyłu sygnału nie siedzi dobrze lub jest zwyczajnie uszkodzony. Sprawdź jego stan;

  • zidentyfikuj kontroler, do którego podłączony jest napęd. Zapewne jest to kontroler pomocniczy (secondary w biosie). Znajdź go w Menadżerze urządzeń w kontrolerach IDE ATA/ATAPI. Kliknij na nim prawym przyciskiem i odinstaluj. Zrestartuj komputer, a Windows ponownie go zainstaluje. Może być potrzebne oprogramowanie do Twojego chipsetu (sterowniki), więc je najpierw sobie przygotuj na dysku twardym.

Prawie napewno psuje się laser. Spróbuj jeszcze przeczyścić napęd płytą czyszczącą jeśli masz. Ale nie sądze, że się poprawi.

Raczej jednak to napęd nawalił… Sprawdziłem kumpla napęd tutaj u siebie i działa. Gwarancji już nie mam, więc pozostaje mi kupno nowego.

Może zainstaluj PowerDVD