Napęd DVD nie odczytuje płyt dvd

(Kamil 1406) #1

Witam!

Mam następujący problem. Posiadam napęd dvd LG i od sporego czasu (chyba od ostatniego formatowania dysku) nie odczytuje płyt dvd, a cd tak. Czasami sie zdarza że cd też nie odczyta ale za którymś razem czyta. Dzieje sie to tak że wkładam płytę dvd zaczyna się tam w środku kręcić i zatrzymuje sie tak jak by nie widziało ścieżki. Może to jest wina tego że poprostu napęd sie zepsuł, lub może nie mam sterowników. Czekam na waszą pomoc :slight_smile:

(Poniaatowski) #2

Może coś z nagrywarką... Jeśli masz gwarancje, zanoś do serwisu...

(Cosik Ktosik) #3

Co do zepsucia się napędu w podobny sposób, to Masz rację. W serwisach LG i Samsung nikt nawet ich pewnie nie sprawdza, przy tych objawach. Po tygodniu odsyłają nowy (jak jest na gwarancji).

Co można z tym zrobić (czyt. możliwe przyczyny)

• za słaby zasilacz, możesz sprawdzić napięcia programem Everest i wrzucić tutaj ich zestawienie. To i konfiguracja sprzętowa da pewien wgląd w sytuację;

• wadliwe podłączenie urządzenia - kabel przesyłu sygnału nie siedzi dobrze lub jest zwyczajnie uszkodzony. Sprawdź jego stan;

• zidentyfikuj kontroler, do którego podłączony jest napęd. Zapewne jest to kontroler pomocniczy (secondary w biosie). Znajdź go w Menadżerze urządzeń w kontrolerach IDE ATA/ATAPI. Kliknij na nim prawym przyciskiem i odinstaluj. Zrestartuj komputer, a Windows ponownie go zainstaluje. Może być potrzebne oprogramowanie do Twojego chipsetu (sterowniki), więc je najpierw sobie przygotuj na dysku twardym.

(matty24) #4

Prawie napewno psuje się laser. Spróbuj jeszcze przeczyścić napęd płytą czyszczącą jeśli masz. Ale nie sądze, że się poprawi.

(Kamil 1406) #5

Raczej jednak to napęd nawalił... Sprawdziłem kumpla napęd tutaj u siebie i działa. Gwarancji już nie mam, więc pozostaje mi kupno nowego.

(Barczes) #6

Może zainstaluj PowerDVD