Napęd DVD niechodzi w laptopie

Witam,

Vista mi widzi napęd DVD, lecz nie mogę go wysunąć klikając nawet prawym i wysuń ani dotykając guzika, macie jakiś pomysł na ten fant?

Hmm. tak jest awaryjne otwieranie. Na przodzie napędu jest taka dziurka, i tam wpychasz cieniutki drut. Musi wyskoczyć :slight_smile:

fiku$ , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

To, że jest dziurka to wiem o tym :wink: ja to robie igłą, ale jak włożyłem płytke to i tak nie chodzi. Dziś zauważyłem, że system mi widzi dwa napędy:

DVD RW

HD DVD-ROM

przecież mam zwykłe DVD to nie wiem skąd ten napęd HD się wziął. Poza tym w ogóle kontrolka się nie pali. Może napęd padł albo taśma się odłączyła w laptopie jak sądzicie?

Może już padł laser lub elektronika/mechanizm w nim. Ten drugi napęd masz może od Daemona? A sprawdzałeś wkładając płytę z systemem lub linuxem przy uruchamianiu systemu?

Sprawdzałem na płytce z systemem. Ale chyba padł całkowicie bo ta kontorlka w ogóle nie świeci, najgrsze to, że w tym laptopie ta satacja na stałe jest zamontowana, w drugim laptopie to naciskam guziczek i całą cały napęd mogę wyciągnąć.

2 napędy, może dlatego, że któryś wirtualny :smiley: