Naped DVD nienagrywa plytek

Witam,

dzisiaj chcialem sobie wypalic plytke z muzyka … no i nagrywa sie powiedzmy do polowy (roznie) i pozniej wyskakuje mi taki blad :

http://img483.imageshack.us/img483/9751/nero7ea.jpg

(tam odrazu macie napisane jaki to model nagrywarki)

Dodam ,ze probowalem dwa razy i dwoma roznymi plytkami … .

Niemam pojecia co moglo sie stac … jak do tej pory wszystko bylo wporzadku a nagle cos sie walnelo … .

Kilka dni temu kopiowalem z plytki DVD plik … i tez musialem robic to kilka razy bo raz stawal i zaraz znowu sie kopiowal a raz stanol i wcale nieszlo dalej i musialem jeszcze raz skopiowac ;/

ogolnie plytki gdy wsadze je do discmana to dzialaja , tzn. te kawalki ktore sie nagraly sa odtwarzane a te ktore nie niesa odtwarzane … .

Co to moze byc ?

Czy da sie to jakos naprawic ?

Moze przeczyscic laser spirytusem czy czyms podobnym ?

ps. niewiemjak tam z filmami i innymi plikami , zaraz zobacze .

Nagrywam w nero 6.6.0.16 .

Pozdrawiam.


Dzieje sie tak ze wszystkimi rodzajami pilkow , probowalem teraz nagrac film Xvid … no i wyskoczyl taki sam blad jak wyzej tylko ,ze bylo dopisane jeszcze could not perform fixation

Laser spirytusem?! To tylko zaszkodzi… :- ) Raczej wodą (np. filtrowaną). Sprawdź czy płytki nie są porysowane, a jesli nie to pisząc dwóch różnych płytek, tzn. jakiej firmy? Zdarza się czasem, że do sklepu trafia partia wadliwych płyt. Spróbuj innej firmy lub z inego sklepu. Jeśli to nie pomoże polecam przeczyścić laser, ale niezwykle delikatnie (uwaga na sprężynkę pod nim, która łatwo ulega dkształceniom).

Jak nowe plytki moga byc porysowane :roll:

Verbatim , Tevion(Maxtor) … .


Nigdy nieczyscilem (nierozkrecalem nigdy napedu ) laseru … i niewiem czy czegos tam niezepsuje … bardzo skomplikowane to jest czy to prosta sprawa .

Zmiejsz prędkość nagrywania,spróbuj nagrać z prędkością 8x,to co podaje producent jest często dalekie od rzeczywistości,zwłaszcza w przypadku tanich nośników,duże prędkości nagrywania są w wielu przypadkach reklamą mającą skusić ciebie do zakupu akurat tego nośnika,komunikat mówi,że nagrywarka nie może zamknąć sesji na dysku,czy stosujesz overburning ?,przesadzenie z nadmiarem pliku też może dać taki komunikat,np gdy chcesz nagrać 750 MB danych na płytę 700 MB

nagrywalem z predkoscia 12 x .

jedne z drozszych - niekupuje taniego syfu .

nie

Pytałem zapobiegawczo… :- ) Zdarza się i tak czasem.

Spróbój nagrać płytkę z testem (Simulation). Jeśli w czasie niego nagrywanie się nie zatrzyma oznacza to, że z plikami jest wszystko ok. Spróbuj wtedy nagrać (jeśli masz Windowsa XP) te płytę z poziomu Windowsa. Włóż czystą płytę do nagrywarki, otwórz ją poprzez mój komputer (nie będzie na niej plików). Skopiuj do tak otwartego okna Twój film, kliknij w oknie prawym klawiszem myszy i z menu wybierz Zapisz te pliki na dysku CD. Jeśli płyta się nagra oznacza to, że coś nie tak jest z oprogramowaniem Nero i nalży je zreinstalować. Jeśli się nie nagra przeczyść laser. Jeśli i to nie pomoże (być może ktoś zna jakieś dalsze możliwości) czeka Cię wymiana nagrywarki.

Blask Ognia - tez mi rozwiazanie znalazles :slight_smile:

A ja mysle ze to jest tryb nagrywania wielosesyjnego …moja nagrywara np: nie pozwala na nagrywanie wielosesyjne plyt DVD poprostu to wylacz a jak nie dziala to sorry ale ja nie wiem :stuck_out_tongue:

ps. Inna kwestia co do kopiowania z plyt dvd na kompa XP ma to do siebie ze nieraz wiesza sie “explorer.exe” i inne takie moze przez total commandera da rade pozdro narka

Gydy nie pozwalała na nagrywanie wielosesyjne ot nie rozpoczynałaby nagrywania! :- ) Ja mam wrażenie, że problrm tkwi w laserze.

Blask Ognia powiem ci jak to wyglada , plyta nagrywa sie jakis czas z predkoscia 12x (przystawilem do niej ucho) i slyszalem ,ze zaczynala powoli zwalniac az w koncu sie zatrzymala i wyskoczyl mi ten blad .

Podobnie bylo z kopiowaniem pliku z plytki DVD na dysk , jakis czas szla super szybko tak jak powinna ale po jakims zwolnila , zatrzymala sie i postala przez kilka chwil i wtedy znowu ruszyla i sie skopiowalo … .

zaraz sprobuje … wiesz niechce tez plytek duzo marnowac bo jak by niebylo sa dosyc drogie .

ehhh… ja to mam pecha … na swieta mam tyle wydatkow i jeszcze 50 € na nagryware … .


A jak mam wlaczyc to symulation ?

W nero Expres to jest czy w tym innym (wiesz o co mi chodzi nie :stuck_out_tongue: bo jest nero expres i ten taki bardziej rozbudowany)


ok juz wiem jak :stuck_out_tongue:


No i zrobilem ta symulacje i wyskoczyl ten sam blad … czyli cos jest nietak …

Błąd wyskoczył w trakcie symulacji? (Symulacja jest jedynie symulowaniem nagrywania czyli płytka się nie nagrywa)

Jeżeli tak to są dwie możliwości, albo rzeczywiście mchanizm nagrywarki jest walniety co jest tu najbardziej rawdopodobne, albo z nero co jest wątpliwe. Masz nagrywarkę DVD. Napisz czy z nagrywanem płyt CD też jest ten sam problem?

No wlasnie caly czas nagrywam na CD , czystych DVD niemam w domu … a teraz niechce mi sie isc do sklepu .

Hmm… z CD tu nie powinno być żadnych problemów.

Wątpię, ale może ktoś Ci coś jeszcze poradzi, ja radzę przejść sięz tym do serwisu, albo kupić nową nagrywarkę.

Tu jeśli chodzi o DVD polecam Nec, a CD-RW Lite-on. NIE KUPUJ nagrywarek DVD tej drugiej firmy, bo w przeciwieństwie do jej nagrywarek CD-RW są beznadziejne i sypią się po niedługim czasie…

Ten naped sobie upatrzylem :

http://www.pc-king.de/lshop,showdetail, … 11623,.htm

Jesli nikt nic wiecej nieporadzi to bede zmuszony go kupic … ( i teraz pytanie - oplaca sie i czy ta nagrywarka jest wporzadku ? tylko prosze aby niezrobilo sie z tego topicku wymienianie swoich najlepszych firm … no i oczywiscie jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to piszcie prosze … )

Benq to też niezła marka. Nie znam niestety niemieckiego wiec dowiedz się jeszcze ile masz na to gwarancji. :- ) Osobiści polecam, bo one są dość tanie, trwałe i dokładne…

NestoR!!

Na ogół nagrywarki DVD lite-ona są dobre, ale po pół roku mozna tego bardzo żałować.

Mam swojego Lite-Ona juz ze 6 miesiecy i prawie codziennie cos wypalam i jeszcze ani razu nic sie z nia nie stało :wink: 8)

Szcześciarz… :- ) Polecam jednak sugerować się nie tyle własnym przypadkiem co ogółem :- ) Bo to jest bardziej prawdopodobne…

Ej prosilem o zachowanie porzadku i wypowiadanie sie jedynie o tym modelu do ktorego linka podalem :?

No i mam teraz pytanie dla osob ktore sie na tym znaja … czym czyscic laser ?

Jak masz napęd na gwarancji - to płyta czyszcząca firmowa CD.