Napęd DVD - popsuty?

(Kamilil) #1

Mam nagrywarkę NECa DVD ND3550A. Problem w tym że nie otwiera mi płyt dvd z filmami (wszystkie inne otwiera: z muzyką, ze zdjęciami oprócz filmów). Pojawia się komunikat "System winows nie może czytać z tego typu dysku. Dysk może być uszkodzony lub używa..." - znany problem. Myślałem że to wina windowsa więc formatowałem aż 2 razy kompa ale to nic nie dało (mam xp). Proszę o jakieś propozycje rozwiązania problemu.

(Esspero231) #2

Próbowałeś przeczyścić laser.

(Kamilil) #3

A jak się go czyści? Bo ja do wnętrza raczej nie zaglądam i nie wiem.

(Esspero231) #4

Za pomocą płyty czyszczącej. Zobacz tu:

http://sklepwideo.pl/details.php?id=nc103010

(Seba86mu) #5

Może płyty są rzeczywiście zbyt porysowane, dlatego jest problem z ich odtworzeniem, skoro piszesz, że inne płyty DVD odtwarza bez problemu.

Płytę czyszczącą można również kupić w każdym hipermarkecie za ok. 12 zł. (najtańsza) oraz w sklepie komputerowym.

(Kamilil) #6

płyta nie jest porysowana bo zgrywałem jeszcze dzisiaj u siostry.

to kupię tę płytę czyszczącą i poinformuje o efektach

(Seba86mu) #7

Może ustawiłeś zbyt dużą prędkość nagrywania ?

Sprawdzałeś, czy płyty działają u siostry ?

Na płytach jakiej firmy nagrałeś ? Może Twój napęd ma problemy z odtwarzaniem płyt właśnie tej firmy.

Spróbuj nagrać na płytach innej firmy z mniejszą prędkością.

(Kamilil) #8

Ok, już po czyszczeniu ale nic z tego nie wyszło. Różnica jest taka że może szybciej wykrywa płytę. Co dalej mogę zrobić? Może jakieś programy, sterowniki, aktualizacje?? Nie wiem

(Kamilil) #9

Chwila, jednak jest różnica. Niektóre płyty już normalnie się otwierają. Nie otwiera się tylko ta którą zgrywałem wczoraj u siostry. Czy mam czyścić jeszcze kilka razy czy zrobić coś innego??

(witek-pl) #10

Rozkręć napęd (instrukcję znajdziesz na necie) i przeczyść soczewkę wacikiem na zapałce zamoczonym spirytusem lub alkoholem izotropowym (łatwiej znaleźć w domu to pierwsze)… płytki czyszczące usuwają jedynie lotne drobiny kurzu natomiast osadu na soczewce nimi nie usuniesz…

(Angelo_7) #11

Najpierw sprawdź u kogoś, czy ta płyta w ogóle działa… Bo coś mi się widzi, że to wina płyty nie napędu…