Naped dvd problem z otwieraniem

(Mariuszlisnianski) #1

mam taki mały problem polega on natym ze jak siedzi płyta w napedzie to sie otwiera normalnie a jak ja wyjme i zamkne naped to potem juz sie niechce zabardzo otworzyć chyba ze walne go zgóry to sie otworzy normalnie,jak to naprawić??

i przy okazji drugie pytanie czy taki zwykła nagrywarka dvd obsłuzy płyte double layer?? jak np nagrać na nia crysisa który zajmuje 6 gb na jednej płycie a chciałbym zeby po włozeniu płyty normalnie go automatycznie odtworzyło??bo przy nagrywaniu chyba trzeba odwrócić płytę.... niech mi to ktoś wytłumaczy

(Goodprogram) #2

nie

moze napęd sie zabrudził ?

mozesz go otworzyć wsadzająć np. igłe w dziurkę w nagrywarce

(Zbych ) #3

double layer to płyta dwuwarstwowa więc każdy napęd cd czy dvd taką płytę odczyta , prawie wszystkie nowsze nagrywarki posiadają możliwość nagrywania płyt DL , double layer to płyta jednostronna na którą można zmiescić ponad 8Gb danych.

(Cosik Ktosik) #4

EDIT Zbych1 , tu miał wylądować ten link (tylko coś mają problem z serwerem):

rozbieranie i czyszczenie napędu

(Zbych ) #5

cosik_ktosik , A w ogóle to odpisałeś chyba nie w tym temacie :lol: bo co ma wspólnego "znikanie" napędu z nie otwieraniem , w tym przypadku to zapewne problem czysto mechaniczny gdyż w poście napisane jest że jak "walnie" w kompa to się otwiera

Rozebrać napęd , przeczyscić mechanizmy wysuwania tacki ewentualnie przesmarować prowadnice specjalnym smarem (może być krem nivea)

(Frog) #6

mariusz509 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif