Napęd DVD- ROM się nie wsuwa, nie ma go w Moim komputerze

Mam problem dotyczący napędu DVD- ROM. Otóż kiedy moja siostra nacisnęła przycisk, by wsunąć napęd, on nie zareagował -nawet nie drgnął! Światełko napędu się świeci, ale napęd nie działa. Zniknął też z “Mojego komputera”. Podejrzewam, że wypadła tacka. Już kiedyś tak się stało, ale po wsadzeniu jej działał. Czy da się ten nieszczęsny napęd DVD- ROM jeszcze naprawić? Jeżeli nie, to jaki napęd polecacie kupić (cena: do 100zł, z nagrywarką)?

Sprawdź kable i czy jest widoczny w biosie.

Jeśli wszystko jest dobrze:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Rozbieranie i czyszczenie napędu, :arrow: instrukcja.

cosik_ktosik , tylko że ja na rozbieraniu napędów, wyciąganiu się najnormalniej na świecie nie znam (a często różne rzeczy mi się w rękach sypią ;)). Musiałabym na tatę, albo na takiego jednego kolegę mamy czekać.

A wgrywanie Firmware- nie znam modelu napędu. Sprawdzę Everestem… Hola, hola! Jak sprawdzę Everestem, skoro napędu nie ma?

W kontrolerach IDE jest tylko tyle:

Co do wgrywania firmware, to podałem instrukcję. Napęd sprawdzisz w NERO InfoTool.

Co do rozbierania, warto na dole strony zajrzeć do linku “Medium Speed Error oraz Power Calibration Error”.

Zobacz najpierw, czy napęd jest widoczny w biosie. Zobacz, czy reaguje przy starcie komputera (wsuwa się i wysuwa). Jak wtedy nie działa, to zobacz koniecznie czy kable są w porządku.

O to ci chodziło?

napedyt6.jpg

napedyt6.9683228d45.jpg

Tak, Twoja nagrywarka to Liteon SOHW-1653S

Firmware (BIOS) znajdziesz tutaj: http://www.cdrinfo.pl/hardware/43661436 … SOHW-1653S

W piątek włączyłam komputer i napęd zaczął działać, pomimo, iż nic nie zrobiłam (nie rozebrałam go, nie wgrałam firmware)! Mimo to bardzo dziękuje za pomoc.