Napęd nie czyta mi płyt DVD9

Napęd nie czyta mi płyt DVD9. Mam laptopa ASUSA z napędem HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N. Wszystkie płyty (czyli CD i Zwykłe DVD) mi czyta. Niestety nie czyta mi płyt DVD9, a kiedyś mi je czytało. Zaktualizowałem firmware ale to nic nie dało. Czy da się zrobić coś jeszcze?? Proszę o pomoc.

Może uszkodzona płyta?

Nie. Mam mnóstwo płyt DVD9 (oryginalnych i czystych) . Więc problem nie tkwi w płytach. I zaznaczam że płyty wczytują się na innych komputerach.

Kolega musi sobie zakupić CD-czyszczącą fajna sprawa do Laptopa i PC doradzam wyłączyć laptopa niech ostygnie laser i nie używać badziewnego Nero …

Nie rozumiesz VampirLord , że inne płyty czyta ? To samo z “badziewnym Nero”, bo nie ma on żadnego związku z czytaniem płyt. Doszlifuj trochę wiedzę na przyszłość.

Spróbuj odinstalować napęd, restart laptopa, zainstalować napęd (wszystko ręcznie). Może pomoże, ostatnio też miałem jakiś problem z napędem w Asusie i to pomogło :wink:

Niestety odinstalowanie napędu nie pomogło :frowning:

A co do odpowiedzi VampiraLorda to uważam, że problem nie tkwi w laserze ponieważ inne płyty niż DVD9 czyta mi bardzo dobrze.

Dodane 13.03.2010 (So) 15:50

Problem rozwiązał się sam. Nie wiem kiedy i nie wiem jak. :slight_smile: