Napęd nie czyta płyt - Seven x64 Enterprise

Witam.Od razu mówię, że ten problem występuje tylko na systemach Windows 7 x64 (Ultimate i Enterprise na pewno), a na XP działa. Problem dotyczy napędu, który nie widzi płyt, które w nim są. Jedyną płytę jaką odczytał to od razu po zainstalowaniu systemu, zauważył płytę instalacyjną… Potem nic już nie odczytywał, ani oryginałów, ani nagrywamnych, ani DVD, ani CD, ani niczego… Napęd optiarc ad-5200a, update’owałem wirmware, sprawdzałem poprzez Menedżer Urządzeń aktualność sterownika, wyłączałem i włączałem napęd i nic… Gdy płyta jest w napędzi i wejdę w Mój Komputer, klikając 2krotnie na dysk w którym znajduje się płyta wyskakuje błą o treści:

Włóż dysk

Włóz dysk do stacji dysków E:

Pomóż mi wybrać dysk

i napęd się wysuwa :confused:

Czego to jest wina ? Bardzo prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję.

yyyy, uszkodzony laserer płyty? Uszkodzona taśma/kabel łącząca napęd z mobo? Wymień taśmę, która łączy napęd z mobo. Jeżeli nic to nie da, podłącz inny napęd i sprawdź, czy będzie działać.

bernbern , zobacz tu naped-nie-odczytuje-plyt-t423609.html

Piotr92 : czemu niby miał być uszkodzony laser płyty, taśma czy kabel ? jeżeli na XP działał, a na początku miałem seven to działało, potem xp działało, potem seven nie działało, XP - dziłało i teraz znów seven i znów nie działa…

Łukash : Nic to nie dało…

Błagam ludzie pomóżcie, nic nie można zainstalować ani odczytać z dysku ! ;(

Podaj ID zdarzeń błędów z podglądu zdarzeń > system > filtruj > źródła - cdrom/atapi .

Podgłąd zdarzeń tak ? ->Dziennik systemu Windows->System-> po sfiltrowaniu między literą A a D nie ma żadnych zdarzeń w Źródłach.

W menu start wpisz Podgląd i uruchom .

No to ta jaki pisałem post wyżej, nie ma nic między literą A, a D… Poradzcie coś …

Podgląd zdarzeń > rozwijasz Dzienniki systemu > Zaznaczasz System po prawej klikasz Filtruj bieżący dziennik > Źródła zdarzeń zaznaczasz atapi oraz cdrom > klikasz OK > w oknie pod Identyfikator zdarzenia będzie kod błędu ,są jakieś ? Jak są to podaj.

Nic… ;/ Co może być jeszcze tego winą ? Tak mnie to denerwuje, że na seven nie chodzi, a na XP TAK ;/

Dodane 02.12.2010 (Cz) 15:54

Błagam ludzie pomóżcie ! ;(