Napęd nie czyta płyt

Witam , mam problem z napędem , nie czyta mi on wszystkich płyt :confused: Dziwne jest to że wszystkim te płyty odbierają a mi nie :/.Światełko w napędzie się świeci komputer myśli ale płyty nie widać w Mój Komputer ani nie robi auto odtwarzania :confused: Podpowiedzcie mi co robić proszę o pomoc

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Wyczyść napęd, :arrow: instrukcja.

usunąłem w Rejestrze odinstalowałem kanał i nadal nic słyszę że napęd obraca płytkę i ją czyta ale tyle :confused: Jeszcze spróbuje ASPI i wyczyścić

W razie problemów z ASPI:

Otwórz notatnik i wklej:

dla systemu Win98/Me: install.bat X86

dla systemu Xp/2000 wklej: install.bat XP32

dla xp 64 bitowej: install.bat XP64

zapisz to w katalogu, gdzie wypakowałeś pliki ASPI. Zmień rozszerzenie z txt na BAT i uruchom ten plik (2x lewym przyciskiem myszy).

zrobiłem wszytko co napisałeś i tak nie czyta mi płyt , co dziwne starsze plyty mi czyta a nowych nie chce chociaż nagrywarka obsłuchuje te rodzaje płyt

Może napęd ma problemy z odtwarzaniem płyt niektórych firm.

W taki wypadku pozostaje Ci tylko:

to bardzo prawdopodobne z tymi markami płyt

a co do firmware na tej stronie nie ma do mojej nagrywarki :open_mouth:

Samsung SH-W08A

Jest -> KLIK

nie zauważyłem , dzięki ;]

ehhh wszytko zrobiłem jak pisaliście firmware się wgrało pomyślnie a płyt jak nie czytało tak nie czyta chyba czas kupić nowa nagrywarkę :confused: