Napięcia chyba za niskie + wyłaczanie kompa przy cod mw2

Witam ! mam problem z moim kompem. Przy próbie instalacji COD MW2 wyłącza się komputer i przez parę chwil nie reaguje na guzik power, po tym temperatura procesora w biosie wynosi 80-85*C :expressionless: w spoczynku 55*C.

config kompa:

Athlon XP 2400+ @ 2.24 (bez podkręcania, a nawet na taktowaniu 1,5Ghz wyłącza się przy instalacji)

2GB ram 333mhz

GF7300GT

Asus a7v600-x

ocz sxs 600w

napięcia jakie pokazuje Everest Ultimate oraz bios:

napiecia.th.jpg

Pozdrawiam i proszę o pomoc :slight_smile:

edit:

call of duty się zainstalowało :slight_smile: odpaliłem instalacje i nic nie robiłem na komputerze i poszło, max temp procka wynosiła 62*C :stuck_out_tongue: nadal interesują mnie te napięcia.

Generalnie napięcia z Everesta można sobie w buty wsadzić. Jeśli interesują cię napięcia to je musisz sprawdzić miernikiem (są instrukcje w sieci).

Jeżeli komp nie chce chodzić prawidłowo przy normalnych ustawieniach taktowania i napięcia, to coś jest mocno nie halo, tym bardziej przy zaniżonym taktowaniu. Komputer się wyłącza tylko w jakichś konkretnych momentach? Puść Orthos’a czy coś podobnego i sprawdź czy się wysypie.

Edit. Co do skoku temp - komputer się wyłącza, wyłącza się wentylator na procesorze, więc procesor się nie studzi tylko nagrzewa. Z tego powodu nie powinno się wyłączać komputera po osiągnięciu wysokich temperatur, lepiej wyłączyć wymagające programy/gry i zostawić komputer na chwilę, by temperatury mogły spaść.

Może byś sprawdził chłodzenie procesora,wiatrak wyczyścił itp.

Ewidentnie się przegrzewa procesor