Napięcia-raczej nie w normie

Witam tak od niechcenia zmierzyłem napięcia na zasilaczu.

+12V -12.78V(przy oglądaniu stron internetowych nawet do 13.03V)

+5V -5.28V-5.29V

+3.3V -3.35V do 3.4V

Dla +5 i +3.3 napięcia są OK ale chyba przekracza normę napięcie +12V czyż nie??

W jaki sposób mierzysz te napięcia?

Cyfrowym miernikiem

ile urzadzeń masz na lini 12V+? sprawdzales jakis inny zasilacz ? moze mobo zawyża ?

Mam na MOLEXACH dysk i napęd

Hmm no a jeszcze jak pokazuje Everest? Wiem że niernikiem najlepiej ale tak dla porównania, kto wie czy nie musisz wymienić zasiłki…

Za dużo na liniach +5 i +12

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … napi%EA%E6

Podłacze sie do tematu… JA mam to samo… napęcia na 12 V 12.8 V a czasem 13V… myślałem o podkręceniu procka ale nawet nie będe zaczynał na takim napięciu… Zasilacz to chyba do wymiany czyż nie ?? a napięcia sprawdzałem w Everescie w biosie i w programie od płyty głównej… USDM

Sprawdź miernikiem programy zwykle kłamią, mi Bios czasami pokazuje napięcie na procesorze 0,01V, a mój proc pracuje na 1.6V.

chudy ed ile masz kasy na nową zasiłkę? Jak mniej niż 100zł to tylko Fortron 350W z allegro :slight_smile:

No chyba tak zrobie… Wezmę miernik i i sprawdze… :]

a ten feler na +12V jest powazny??

Złączono Posta : 22.10.2006 (Nie) 22:38

to co bede mial jak bede grał 8)

Podaj całą konfiguracje sprzętu i obecny zasilacz ;] , aha i powiedz ile możesz przeznaczyć na nową zasiłkę

Celek 1.7

256DDRAM

Asrock GePro HT

Sis 350

komp glownie do neta.

A zasilator to jak zwykle w starszych kompach----->>>>przeeeeeddd pańństweeemmm 3-leeetni ale jakże sprawny Coooodi 300W

może nic :slight_smile:

osobiście siedzę teraz na zasiłce 300W no-name, o ile na 3,3 i 5V napięcia są dobre, to już dla 12V wahają się od 12,80-12,90V.

no cóż, komputer chodzi tak już od 1,5 roku (luty 2005), więc chyba przejmować się nie mam czym. zwłaszcza, że przy FSB 200 (standardowo 166), również działa w pełni stabilnie. nawet przy FSB 225 dobrze działa.

p.s. oczywiście wymiana zasilacza się przyda i Fortron 350W będzie najlepszym wyjściem za małe pieniądze.

Nie znasz dnia ani godziny przy takiej zasiłce, do 12.90 zapewne kondensatory na płycie to odczują.

wiem i jakoś się tym specjalnie nie przejmuje.

wymiana sprzętu by się zdała, ten trzeba w jakiś sposób dobić :smiley:

niestety taki mój pech, że sprzęt wytrzyma - po 1,5 roku kondensatory nie są nawet wypukłe.

zobaczycie, że jeszcze gdzieś pod koniec czerwca będę pisał z tego samego kompa. no a wakacje szykują się w Irlandii, więc koło września - października nowy sprzęt.