Napięcie maksymalne athlon 5000+ 2,6Ghz

Czy wie ktoś może jakie maksymalne napięcie mogę ustawić na tym procesorze nie uszkadzając go (planuje założyć chłodzenie “scythe ninja” ale mniejsza o to)…standardowe napięcie to 1,350V o ile sie nie myle…proszę o pomoc. :slight_smile:

od 1,4 możesz spokojnie zacząć - podnoś napięcie w razie niestabilności przy kręceniu i patrz na temp - sam dojdziesz do optimum

Tylko chodzi mi o to jakie jest maksymalne z maksymalnych napięć które nie uszkodzi procesora nie ważne przy jakim chłodzeniu.

ale im temperatura wyższa tym wieksze prawdopodobienstwo uszkodzenia przecież. Dlatego zwiększaj napięcie i patrz na temperatury przy obciążeniu

wiem wiem ale na takim chłodzeniu scythe ninja: http://www.allegro.pl/item536049374_scy … _gwar.html to powinno wydolić na dosyć dużo…a przy okazji zapytam czy dałoby się tego athlona z tym chłodzeniem wykręcić na 3,5Ghz??

to juz indywidualna sprawa kazdego procka i każdego zestawu, czy Ci sie uda? Może… ale to zależy min. od stabilności płyty głównej, wersji biosu, napięcia, chłodzenia, zainstalowanych pamięci… co to za Kingstony w Twoim podpisie?

Z pamięcią też nie ma propblemu bo mam możliwość wyboru taktowania ramu np. jeżeli dam 667 to kręcić moge do 800Mhz minimum więc to nie ma problemu. ale będę próbował…może mi sie uda.