Napiecie na Northbridge

Witam. mam takie skromne pytanko, mianowicie co zyskam na podniesieniu napięcia na mostku północnym lub południowym bo tam też mam taką mozliwość, zakładając że zależy mi na jak najwyższym Overclocku. Proszę o jakieś info na ten temat bo Google tym razem mi poskąpiło :cry:

Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Nic. Zobacz na egieldzie.

w twoim przypadku warto jest podnieść napięcie na generatorze HT, poprawi się stabilność (jeśli masz taką opcję) - nazywa się HT VOLTAGE.

To nie jest generator HT :lol:

Tym podnosisz napięcie na kontrolerze HT po prostu.

Żeś się odezwał :o

nomenklatura nie jest istotna, nazwa ustawienia została podana właściwa, a czy to nazywasz sobie generator czy kontroler nie ma znaczenia to raz a dwa jeśli mowa o częstotliwości mierzonej w Mhz czy każdej innej to używa się pojęcia generatora - jeśli tego nie rozumiesz to po co zabierasz głos…

Częstotliwość HT w przypadku K8 jest określana na podstawie częstotliwości bazowej - HTT i tutaj jest generator zegara. Częstotliwość HT to pętla fazowa zwielakratniania częstotliwości.

Kontroler, a generator to dwie różne rzeczy - na płytach pod Intela kontroler pamięci czy jakikolwiek inny kontroler to jest składnik chipsetu (mostka północnego bądź południowego), zaś generator zegara FSB względem którego ustalane są pozostałe częstotliwości jest na płycie głównej jako osobny układ.

W przypadku K8 i chipsetów AMD/ATi generator zegara również znajduje się na płycie głównej, a nie w chipsecie, a więc kolejny raz nie masz wiedzy, a się mądrzysz.

Czyli jak? Warto podnieść napięcie na HT lecz na Northbridge nie. Dobrze myślę??

To ma wtedy sens gdybyś chciał podnosić częstotliwość HyperTransport powyżej standardu, ale to do niczego nie jest potrzebne - bon wyższej wydajności z tego tytułu mieć nie będziesz.

Okey, to dzięki za informacje, czyli raczej napięć w ogóle nie będę tam ruszał bo nie ma to sensu. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.