Napięcie procka Core 2 Duo

(Core 2 Duo) #1

jakie powinno być napięcie ustawione na procku Core 2 Dup E6400 2,13GHz?

(Michal Kolatek) #2

A co działa nie stabilnie?

~1.3V

(JNJN) #3

Napięcie rdzenia 1.325 V

(Core 2 Duo) #4

działa stabilnie, chciałem się tylko zapytać bo ja miałem ustawione 1,18

(Remix) #5

Witam!

Jak działa stabilnie na 1,18V to tak zostaw, bo będzie się mniej grzał :slight_smile:

(Core 2 Duo) #6

ok

(Rzachaa) #7

A nie kręcisz proca?

(Core 2 Duo) #8

nie kręce, bo za bardzo nie wiem jak bo pozniej trzeba zminić napięcia e.t.c...

(McDracullo) #9

To zacznij. Ustaw sobie na 1,325 i podnoś FSB. Napięcia nie musisz podnosić przez jakiś czas. Dopiero gdy stanie się niestabilny podnosisz napięcia.

(Core 2 Duo) #10

czy to ma jakiś sens go kręcić np do 2,40GHz?czy będzie wzrost wydajnośći?bo tak normalnie na 2,13ghz mam temp 53*C (w stresie)a jak podkrece to pewnie bedzie wiecej wiec czy opłaca sie kręcic?

(Remix) #11

Witam!

Opłaca się jak masz dobre chłodzenie.

(Core 2 Duo) #12

mam chłodzenie boxowe.

(Remix) #13

Witam!

No to dziwne, bo nie powinna być taka temperatura... masz przewiew w obudowie?

(Core 2 Duo) #14

No raczej mam bo komputer stoi do góry na biórku.ale tak normalnie ma 47*C

(Remix) #15

Witam!

Raczej na biurku :slight_smile:

Ja się nie pytam gdzie stoi, tylko czy masz wiatraki wciągające i wyciągające powietrze z obudowy?

(Core 2 Duo) #16

no mam do obudowy bocznej przykręconą naką "rure" którą wylatuje ciepłe powietrze od procka.i z przodu obudowy mam wiatrak wydmuchujący powietrze.

(Michal Kolatek) #17

Chłodzenie też ważne te proce mogą chyba wytrzymać 65 stopni, ale ważny jest też zasilacz marka i moc na +12, jak masz zamiar podkręcać to zrób przeciąg w budzie wywiew i wiew powietrza (i ustawienie zasilacza np. ja niałen niedawno śmigłem do góry teraz wstawiłem tak że śmigło jest na dole temp w idle spadła o 5 stopni z 35 na 30-31), boxowe pasty zwykle nie zachwycają, może zmień na np Arctic Silver 5 lub Zalman nie pamiętam jak się nazywa, ale wiem że jest pakowany w pojemniki podobne do butekeczek z lakierem do paznokci, lub jak zmienisz na radiator z CU to pasta Coollabolatory Liquid Pro.

(Core 2 Duo) #18

Remix Mam do Ciebie prośbę. Czy móbłbyś mi napisać co i jak powinno być poustawiane w biosie bo masz taką samą płytę główną jak ja a ja miałem resetowany bios i nie wiem co jak powinno byc poustawiane.Ustawiłem tylko godzine,date,bootowanie i nic wiecej.Czekam na odpowiedz.

(Remix) #19

Witam!

Nie mogę Ci napisać, bo po pierwsze mamy inne płyty - ja mam wersję Deluxe, po drugie nie wiem jaki masz BIOS - ja mam 0711 (do P5B Deluxe).

Masz inne pamięci i inny procesor.

Nie mogę Ci podać recepty na ustawienia w BIOS-ie, bo tak naprawdę OC dla każdego kompa jest indywidualne.

Ja mam ustawione:

FSB: 400

Mnożnik: 8

Ratio: 1:1

Vcore: 1,325V

Vdimm: 2,15V

V NB: 1,35V

(Core 2 Duo) #20

no fakt....nie pomyślałem.ale dzięki za pomoc