Napięcie procka Core 2 Duo

jakie powinno być napięcie ustawione na procku Core 2 Dup E6400 2,13GHz?

A co działa nie stabilnie?

~1.3V

Napięcie rdzenia 1.325 V

działa stabilnie, chciałem się tylko zapytać bo ja miałem ustawione 1,18

Witam!

Jak działa stabilnie na 1,18V to tak zostaw, bo będzie się mniej grzał :slight_smile:

ok

A nie kręcisz proca?

nie kręce, bo za bardzo nie wiem jak bo pozniej trzeba zminić napięcia e.t.c…

To zacznij. Ustaw sobie na 1,325 i podnoś FSB. Napięcia nie musisz podnosić przez jakiś czas. Dopiero gdy stanie się niestabilny podnosisz napięcia.

czy to ma jakiś sens go kręcić np do 2,40GHz?czy będzie wzrost wydajnośći?bo tak normalnie na 2,13ghz mam temp 53*C (w stresie)a jak podkrece to pewnie bedzie wiecej wiec czy opłaca sie kręcic?

Witam!

Opłaca się jak masz dobre chłodzenie.

mam chłodzenie boxowe.

Witam!

No to dziwne, bo nie powinna być taka temperatura… masz przewiew w obudowie?

No raczej mam bo komputer stoi do góry na biórku.ale tak normalnie ma 47*C

Witam!

Raczej na biurku :slight_smile:

Ja się nie pytam gdzie stoi, tylko czy masz wiatraki wciągające i wyciągające powietrze z obudowy?

no mam do obudowy bocznej przykręconą naką “rure” którą wylatuje ciepłe powietrze od procka.i z przodu obudowy mam wiatrak wydmuchujący powietrze.

Chłodzenie też ważne te proce mogą chyba wytrzymać 65 stopni, ale ważny jest też zasilacz marka i moc na +12, jak masz zamiar podkręcać to zrób przeciąg w budzie wywiew i wiew powietrza (i ustawienie zasilacza np. ja niałen niedawno śmigłem do góry teraz wstawiłem tak że śmigło jest na dole temp w idle spadła o 5 stopni z 35 na 30-31), boxowe pasty zwykle nie zachwycają, może zmień na np Arctic Silver 5 lub Zalman nie pamiętam jak się nazywa, ale wiem że jest pakowany w pojemniki podobne do butekeczek z lakierem do paznokci, lub jak zmienisz na radiator z CU to pasta Coollabolatory Liquid Pro.

Remix Mam do Ciebie prośbę. Czy móbłbyś mi napisać co i jak powinno być poustawiane w biosie bo masz taką samą płytę główną jak ja a ja miałem resetowany bios i nie wiem co jak powinno byc poustawiane.Ustawiłem tylko godzine,date,bootowanie i nic wiecej.Czekam na odpowiedz.

Witam!

Nie mogę Ci napisać, bo po pierwsze mamy inne płyty - ja mam wersję Deluxe, po drugie nie wiem jaki masz BIOS - ja mam 0711 (do P5B Deluxe).

Masz inne pamięci i inny procesor.

Nie mogę Ci podać recepty na ustawienia w BIOS-ie, bo tak naprawdę OC dla każdego kompa jest indywidualne.

Ja mam ustawione:

FSB: 400

Mnożnik: 8

Ratio: 1:1

Vcore: 1,325V

Vdimm: 2,15V

V NB: 1,35V

no fakt…nie pomyślałem.ale dzięki za pomoc