Napięcie ramów

(Koraz) #1

Mam w zapasie ramy 2.6v czy może coś się stać złego jeżeli wsadze je do płyty z napieciem ramow 2.5 V

(JNJN) #2

Popraw błędy i używaj polskich znaków.JNJN

Nic się nie stanie, ale komp może się resetować, bo będzie za niskie zasilanie modułów - ale czy będzie tak zależy od płyty głównej, modułów pamięci i FSB z jakim pracuje ram.

(Koraz) #3

OK wielkie dzieki. Błędy poprawione.

(Poniaatowski) #4

Najlepiej jak możesz to podaj nazwę i model płyty głównej… Oraz jakie to kości pamięci…

Wszystko możesz dowiedzieć się z EVERESTA, dostępny na naszym Vortalu…

(Koraz) #5

Wcześniej napisałem temat w którego treści było ,że szukam plyty która zastąpiłaby starą. Znalazłem wiele plyt ale patrze, że w danych technicznych piszą 2.5v a na moich ramach 2.6v. Szukałem w instrukcji mojej jakie jest na piecie, ale nie znalazłem. Teraz myślę o kupnie tej http://www.allegro.pl/item382896806_now … szamy.html lub tej http://www.allegro.pl/item379801830_now … ancji.html . Wiem ,że to już stary sprzet ale hce rzeby jeszcze pochodził.

PS: Prawie bym zapomniał. Moje ramy to kingston Pin DIMM

(Michal Kolatek) #6

Dla DDR standard (JEDEC) wynosi 2,5V, ale kości np na Micronach mogą potrzebować wyższego, wejdź do biosu i zobacz ile płyta podaje na Ram, opcje z oc, Advanced Chipset Features, Overclock… zależy od płyty.

(Nathan81) #7

Ogólnie DDR standardowo chodzą na 2,5v, wyższego napięcia potrzebują kości fabrycznie “podkręcone” np KINGSTON’y HYPERX, które na podniesionym napięciu chodzą na timingach np 2-2-2-8

Przy standardowym napięciu kości te po prostu będą działały, ale z gorszymi ustawieniami… Wszystko zależy od płyty głównej…

Na pewno nie spalisz pamięci puszczając je na niższym napięciu.

Polecam sprawdzenie pamięci programem MEMTEST86+ - obraz płyty “samostartującej” jest np tu http://www.memtest.org/