Napięcie ramów


(Koraz) #1

Mam w zapasie ramy 2.6v czy może coś się stać złego jeżeli wsadze je do płyty z napieciem ramow 2.5 V


(JNJN) #2

Popraw błędy i używaj polskich znaków.JNJN

Nic się nie stanie, ale komp może się resetować, bo będzie za niskie zasilanie modułów - ale czy będzie tak zależy od płyty głównej, modułów pamięci i FSB z jakim pracuje ram.


(Koraz) #3

OK wielkie dzieki. Błędy poprawione.


(Poniaatowski) #4

Najlepiej jak możesz to podaj nazwę i model płyty głównej... Oraz jakie to kości pamięci...

Wszystko możesz dowiedzieć się z EVERESTA, dostępny na naszym Vortalu...


(Koraz) #5

Wcześniej napisałem temat w którego treści było ,że szukam plyty która zastąpiłaby starą. Znalazłem wiele plyt ale patrze, że w danych technicznych piszą 2.5v a na moich ramach 2.6v. Szukałem w instrukcji mojej jakie jest na piecie, ale nie znalazłem. Teraz myślę o kupnie tej http://www.allegro.pl/item382896806_now ... szamy.html lub tej http://www.allegro.pl/item379801830_now ... ancji.html . Wiem ,że to już stary sprzet ale hce rzeby jeszcze pochodził.

PS: Prawie bym zapomniał. Moje ramy to kingston Pin DIMM


(Michal Kolatek) #6

Dla DDR standard (JEDEC) wynosi 2,5V, ale kości np na Micronach mogą potrzebować wyższego, wejdź do biosu i zobacz ile płyta podaje na Ram, opcje z oc, Advanced Chipset Features, Overclock... zależy od płyty.


(Nathan81) #7

Ogólnie DDR standardowo chodzą na 2,5v, wyższego napięcia potrzebują kości fabrycznie "podkręcone" np KINGSTON'y HYPERX, które na podniesionym napięciu chodzą na timingach np 2-2-2-8

Przy standardowym napięciu kości te po prostu będą działały, ale z gorszymi ustawieniami.... Wszystko zależy od płyty głównej...

Na pewno nie spalisz pamięci puszczając je na niższym napięciu.

Polecam sprawdzenie pamięci programem MEMTEST86+ - obraz płyty "samostartującej" jest np tu http://www.memtest.org/