Napisy SRT zacinają się


(Traktor93) #1

Witam,

dlaczego oglądając film przez usb na tv napisy zacinają się (tzn w pewnym momencie jeden napis jest ciągle na ekranie) a oglądając na komputerze nie?

Napisy są pobrane za pomocą programu napi-projekt i domyślnie zapisują się w srt.


(Kozza) #2

Sprawdź jakie formaty napisów obsługuje TV. Przy srt. zdarzają się takie problemy, Jeśli sprzęt obsługuje format klatkowy to sobie zrób konwersje i zobacz jak się sprawuje.


(Kruszynka76) #3

jeżeli na tv pojawiają się napisy w formacie srt to tv je obsługuje i tyle..jakby ich nie obsługiwał to by sie nie wyświetlały

napi projekt domyslnie ustawia je szybciej

należy dobrać szybkość wyświetlania napisów do ilości wyświetlanych klatek filmu

szykości klatek filmu zależy od kodeka użytego do odkodowania folmu w formacie cyfrowym


(Kozza) #4

Napi w gruncie rzeczy nie jest wiele warte. Gdyby był błędny współczynnik to napisy pojawiałyby się błędnie od pierwszych sekund. Tutaj albo jest błąd w FW odbiornika albo problem z samymi napisami. Odtwarzacze na PC mają dużą tolerancje na formaty napisów i to samo tyczy się niestandardowych lub błędnych modyfikatorów jak ( [ {. To co odtworzymy na komputerze niekoniecznie przejdzie na DVD czy stacjonarnym odtwarzaczu. Czasami wystarczy błędna liczba porządkowa w srt (tak to jest jak się edytuje w notatniku i wrzuca do napi :confused: ) i albo linijka się nie wyświetli albo wysypie wszystko co po niej następuje.