Napisy


(Harry666) #1

jak mozna "wkleic" napisy do pliku *AVI , aby nastepnie wypalic w NERO VISION EXPRESS z polskimi ...(aby podczas ogladania na stacjonarnym DVD wyswietlaly sie PL napisy)

sorki jezeli zle sformulowalem , ale cos dzisiaj mi nic nie idzie :lol:


(Musg) #2

faktycznie troszke to pogmatwnane :roll:


(system) #3

Witam

Po pierwsze aby mozna bylo odczytac plik avi w odtwarzaczu DVD musi on miec taka opcje.Jezeli nie ma to pozostaje tylko kompresja do formatu SVCD.A plik z literami wystarczy wkleic obok pliku z filmem.


(Qbek50) #4

:badgrin: :badgrin: :badgrin:

Musisz wgrać napisy do filmu bo inaczej nie pójdzie, programami TmpgEnc i Virtual Dub. Znajdziesz te proxy i opis przeróbki na http://www.cdrinfo.pl w dziale video.


(Kuz5) #5

Ja proponuje program TMPGEnc i do tego filtr VobSub 2.23 który służy do wklejania napisów.


(Qbek50) #6

jak ja kiedys wkejałem napisy do filmu to wiem ze jeden program odtwarzał film a drugi program zczytywał napisy i wgrywał do filmu. Mowa jest o Tmpgenc i Virtual dub, tylko nie pamiętam który zczytywał a który wgrywał :smiley:


(Bartex88) #7

TMPG zmienial format na .mpg, nobo jak chce sie nagrac film to tylko na .mpg bo na .avi to jeszcze nie, a potem tylko wkleic napisy do filmu i bedzie gites dzialac :smiley: VirtualDub do tego

Luknij tutaj, all jest opisane

http://vcd.abc.pl/

pozdro


(Qbek50) #8

niedokońca, bo jeżeli masz DVD z opcją DIVX to mozesz wkeić napisy do avika i tez będzie git. Ale gdy nie masz DIVXa to przeróbka na VCD/


(Harry666) #9

:lol: :slight_smile: BIG THX


(Damian) #10

Artykuł masz tu:

http://www.cdrinfo.pl/vcd/video/how2txt2vcd.php

Jak zrobisz taki plik avi to bedziesz go mógł wypalić w NVE :smiley: