Naprawa dysków

Siema mam w domu 2 dyski jak widać na zdjeciach (zamieszczone niżej).

Ten 1 z 120 gb nie działał, gdy podpąłem pod zasilacz wcale się nie włączał z zasilaczem ze starego kompa chyba stara płytka robi zwarcie, wiec kupiłem 2 taki sam dysk i przemieniłem płytkę i zaczoł sie krecić dysk a zasilacz już sie nie zawiesił wiec pomyślałem odzyskam dane jej :D. Dziś  kupiłem: Orginalna obudowa do dysków produkt firmy Segate USB 3.0 obudowa 3,5 cala i gdy podepnę 1 120 gb to komp go nie widzi ale w programie hd tune widzi go ale jakoś dziwnie, tak samo z 2 dyskiem 250 gb, ale jak podepnę go do obudowy do dysków na usb to komputer chce go sformatować :/. Chciałbym odzyskać dane z tych 2 dysków chcę zobaczyć co na nich mam  proszę o pomoc.

 

http://s1220.photobucket.com/user/michal1415/media/IMG_20150826_103726_zps20ks7jzm.jpg.html

Napisz to wszystko jeszcze raz po polsku i wtedy porozmawiamy. Jak na razie nie da się z tego nic zrozumieć.

Autor weź głęboki oddech i wyjaśnij nam co chcesz odzyskać, z którego dysku, nie mam pojęcia o co Tobie chodzi ;/

Czy Ty masz w tej chwili czynny komputer bez tych dwóch dysków? Czy one - te dwa dyski z fotki - są “zapasowe”?

Mam teraz laptopa, a 1 dysk 120 Gb mam z 1 komputera, ale sie spalił zasilacz, płyta gł. i dysk,  kupiłem tylko płyte gł. i zasilacz i dysk co jest na 2 zdjeciu i on działał. i nie dawno zobaczyłem vid jak ktoś kupił 2 dysk taki sam (w moim przypadku 120gb dysk kupiłem 2 maxtor taki sam) i przemienił płytke i odzyskał dane reszte opisane w 1 poscie. Chcę odzyskać dane z tych 2 dysków