Naprawa laptopa - koszty

(matidobryworms13) #1

Niektóre problemy mojego laptopa wymagają interwencji fachowca. Wymienię je:

• Laptop nie wykrywa baterii, żadnej (kupiłem nową i jej nie wykrył) czyli problem nie leży w baterii.

• Wypadło kilka śrubek i nie da się ich szczelnie przykręcić a niektóre mogą być w środku urządzenia (zdarzało się że podczas przenoszenia słyszałem że coś lata w środku)

• Karta sieciowa ma problemy z wychwyceniem sieci Wi-Fi w drugim pokoju. Podejrzenie padło na poluzowanie się karty w wyniku uderzeń powstających podczas wyjmowania podstawki chłodzącej spod laptopa (już zawszę będę odkładał najpierw laptopa, ostrożnie).

Mam dziś urodziny i z tej okazji dostałem kieszonkowe w wysokości 200 złotych. Starczy mi?

(adamk1985) #2

Zastanawiam się czy to jest aby na pewno poważne pytanie ? Zacznijmy od przyjemnych spraw: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ! A teraz konkrety:

AD.1.- jeśli chodzi o baterię to podaj na początek model laptopa. Opisz konkretniej co masz na myśli mówiąc “nie wykrywa baterii” i na jakiej podstawie doszedłeś do takiego wniosku ? Bateria nowa i ok, ale czy to oryginał czy zamiennik? Koszt diagnozy w serwisie od 50 zł w górę.

AD.2.- co do śrubek - jest to mało prawdopodobne. Prędzej to jakiś plastikowy element obudowy. Nie wnikam w jaki sposób doszło do uszkodzenia, ale domyślam się, że laptop nie był zbyt delikatnie traktowany. Jeśli jest ona w stanie krytycznym to konieczna wymiana - i tu zależnie od konstrukcji laptopa i ilości uszkodzonych elementów (których wymiana jest konieczna) cena od 50 zł w górę plus koszt części (a nie jest on mały)…

AD.3. - Wi-Fi to standard oparty o komunikację radiową, a co za tym idzie zasięg sieci i stabilność działania zależy od wielu czynników. Ściany w domu są właśnie jednym z ważniejszych rzeczy warunkujących te w/w parametry pracy sieci. Dochodzą też inne urządzenia w domu, które mogą zakłócać sygnał. Nie mniej jakość karty Wi-Fi w laptopie oraz routera też ma ogromne znaczenie. Prosty teścik - sprawdź na smartfonie czy podobne zjawisko z siecią na nim też występuje…

(bachus) #3

Zależy od serwisu

(matidobryworms13) #4

Jezus Maria! Przecież wam mówiłem że na smartfonie i PS3 internet działa sprawnie więc obwiniam za to moją kartę!

Oryginał w 100 procentach

(bachus) #5

Nie unoś się, staramy się wydobyć jakąś informację od Ciebie. Ty zadałeś niedokładne pytanie i trzeba Cię ciągnąć za język. Nie chce Ci się nawet podać modelu laptopa (TOSHIBA?). 200zł wystarczy na diagnozę - czy na naprawę ciężko powiedzieć. Jakbyś chociaż podał nazwę miasta, to może ktoś poleci dobry serwis.

(matidobryworms13) #6

Nie trzeba. W Zielonej Górze jest serwis PUK-PUK. Zawoła się fachowca który naprawi komputer u mnie w domu

(bachus) #7

No to masz odpowiedź i cennik (http://www.puk-puk.pl/cennik.html). Coś jeszcze można Ci pomóc na forum?

(matidobryworms13) #8

Ja już tu wszedłem wcześniej, dużo. Nie, pomocy już nie trzeba