[rozwiązane]Naprawa modemu LTE lub zakup nowego

Witam.
Uwaliłem modem Dlink 921 C3 (lub C1), obecnie modem jest cegłą nie reaguje na nic poza właczaniem i wyłączaniem.
Tańszy będzie jego serwisw serwisie komputerowym czy lepiej poszukać nowego?
Jaki ew. modem byłby dobry? Mam obecnie łącze domowe LTE, modem musiałby spełniać funkcję modemu LTE, routera (4 złącza kablowe) i musiałby być kompatybilny z openwrt i stosunkowo dużą pamięcią wbudowaną. Ale niska cena ma priorytet.

Alternatywnie mogę wypowiedzieć umowę i przejść na neostradę, ale tu też potrzeba mieć odpowiedni router. Neostrada jest jednak ogólnie droga i wolna.

Ucegliłeś instalując alternatywny firmware? Jesteś pewny, że jest uceglony? Też się tak kiedyś wystraszyłem, ale po którymś dłuższym twardym resecie ruszył :wink:
Router nie daje żadnego sygnału przez przeglądarkę, a przez telnet?

Gdzie ty wyczytałeś, że instalował alternatywny firmware??

Mało jest takich co umożliwia wgranie alternatywnego firmwareu.

Jedyny jaki przychodzi mi do głowy to D-Link DWR-960. W Mediamarkt, albo na Allegro po Cyfrowym Polsacie używki, ale nie wiele tańsze.

Był openwrt, wywalił się. przy wgrywaniu backupu. Router nie reaguje na reset, miga szybko wszystkimi diodami.

Dlink921 widzę używki dość tanio, no ale on był masowo sprzedawany przez t-mobile, który może je blokować jak ktoś nie płacił rat:)

Kupowanie routera bez agregacji pasm dzisiaj to istna głupota i wywalenie w błoto pieniędzy bo jedno pasmo zawsze jest zaryte na maksa na nadajnikach.

Jeśli router nie posiada opcji wymuszenia pasma to tak - istna głupota. Jeśli zaś ma takową to możesz posprawdzać każde z pasm, zwykle to właśnie 1800Mhz, 2100Mhz działa w miarę ok, jeśli nadajnik ma wszystkie 4 oczywiście, gdyż 800Mhz obsługuje ludzi na odległość a z 2600Mhz ciągną wszyscy, którzy mieszkają w jego pobliżu.
Natomiast, gdy większość pasm na nadajniku jest zatkana to agregacja niewiele zdziała.
EDIT: Chociaż teraz przez telefony, które obsługują wiele opcji agregacji to może być ciężko nawet jeśli chodzi o 1800Mhz i 2100Mhz.
Na moim przykładzie - mam w pobliżu nadajnik z dopływem około 250Mbit.
Telefon jaki mam to G7 Thinq, odpalam speedtest i ukazała mi się liczba jaką jest 220Mbit/s.
Wnioski? Prawie cały nadajnik dla mnie.

Może zagregować wymuszając jeśli modem LTE obsłuzy 1800+2600Mhz. Tyle, ze wymuszanie głównie na routerach Huyawei z apką na Androida HManager. Skoro chciał router z mozliwością wgrania alternatywnego firmware to mam D-Link DWR960 i ma taka opcję i LTE Cat.6. Jeśli bez tego to polował bym na Allegro w Huawei B715 z PLAY.

Mi ta prędkość 40/30Mb/s (down/up) w zupełności wystarcza i tak o wiele szybciej niż neostrada kablowo.

Bardzo ci zależy na tym OpenWRT?

Dobrze by było żeby był, ma wiele fajnym funkcji i wsparcie. Widzę że ten dlink chodzi za ok 100zł, ale trzeba pisać do plus/tmobile, bo sporo wystawionych na allegro nie jest spłacona…

D-Link DWR-960 za 100 zł znalazłeś??

Pokaz link do aukcji.

921 taki jaki mam obecnie.
Jest też za 50zł ale nie spłacony. Nie wiem czy tmobile banuje imei modemu czy banuje płytę główną routera jako całość.

Po co kupowac stary router bez agregacji, na którym w dodatku nie wymusisz pasma i bezie się łączył z 2100 lub 2600Mhz najbardziej obciązonymi najcześciej? Gdzie kupując Huawei B715 ustawiasz w HManager np. 2100+800Mhz i korzystasz z najmniej obciązonych pasm.

T-Mobile nie moze zbanowac routera. Jak nie spłącisz blokuje usługe.

Plus i tmobile nawet formularz do wysłania zapytania wraz z IMEI. A drugie czy zakup takiego routera to nie jest paserstwo xd

Nie bądź chytry. Kup sobie swój :slight_smile:

Na razie przełożyłem modem do thinkpad T400 (działa plug n play) i myślę co dalej.
nowy kosztuje 350zł, acz nie jest on jakoś (dlink 921) jakiś mega dobry (brak 1Gb Enternet, mało wbudowanej pamięci, brak USB na pamięć masową, długo się uruchamia).

Dlaczego tak uparcie chcesz kupić 921 stary model z modemem LTE Cat.4?

bo łatwiej będzie to skonfigurować. Konfiguracja samego połączenia z internetem była najtrudniejsza z całego procesu instalacji openwrt. Masz jakieś inne tanie typy. Ten nowy chodzi 350-400zł, używki ok 50-100zł. Jednak plus długo odpisuje na zapytania o IMEI.

Umowa przewiduje max 60Mb/s to nie będzie działać szybciej nawet na cat200. Jest umowny limit i tego nie przeskoczy. A i tak działa szybciej od neostrady.