Naprawa programów po formacie

Witam, sformatowałem sobie dysk C i zainstalowałem od nowa win 8, D i E nie formatowałem. Czy jest jakaś możliwość aby “naprawić” programy i gry z dysków D i E, tak żeby pokazywały się w liście aplikacji,menu start,itd? Niektórych nie mogę też uruchomić, wyskakuje np. okienko xxx przestał działać ,można coś z tym zrobić czy zostaje mi reinstall?

Możesz je tylko zainstalować ponownie.

Tylko reinstalacja,nowozainstalowany system nie ma wpisów dotyczących tych programów,możesz mieć rozpakowane je na innym dysku,ale system nie wie gdzie ich szukać.Jeśli np. uruchamiasz skrót,który masz na pulpicie,to system szuka programu wykonywalnego wskazanego przez ścieżkę w skrócie,do folderu systemowego są kopiowane niektóre biblioteki i to jest główna przyczyna,jeśli program wymaga jakiejś dodatkowej biblioteki to szuka jej w C:\Windows,albo C:\Windows\System i tam jej nie znajduje,bo już jej tam nie ma,wtedy się zawiesza

Ok, myślałem że może jakoś dodając do rejestru da rade. Jeszcze takie pytanie, jak usuwam pliki to nie pyta mnie o potwierdzenie tylko od razu lądują w koszu, co ja pozmieniałem w opcjach?

Klik prawym na kosz -> właściwości -> zaznaczyć “wyświetl okno dialogowe potwierdzające usuwanie”

Ponieważ przymierzam się do przywrócenia systemu do stanu w jakim był po pierwszym uruchomieniu ale tylko partycji systemowej mam jeszcze jedno pytanie, ja także tak jak autor wątku zainstalowałam część programów na innej partycji, teraz już wiem, że po przywróceniu systemu programy te nie będą działały lecz ponownie zamierzam je zainstalować lecz tym razem na partycji systemowej. Czy pliki i inne “resztki”, które pozostaną na partycji, na której były pierwotnie zainstalowane będzie można bez problemu usunąć czy będę musiała programy reinstalować i dopiero wówczas odinstalować w panelu sterowania, nie chciałabym sobie narobić bałaganu dlatego bardzo proszę o radę.