Naprawa systemu płytą instalacyjną-problem

Witam.

Chcę sobie naprawić windowsa poprzez płytkę instalacyjną i wszystko jest ok, mijam “pierwsze R” potem daję “zgadzam się” i powinno wyskoczyć “drugie R” http://imageshack.us/photo/my-images/39 … 56cl4.jpg/

a tymczasem wyskakuje mi to : http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc0047qw.jpg/

nie ma tej pozycji “R” napraw.

Co robię nie tak?

dodam, że płytka to kopia zapasowa systemu, oryginalna leży w szafce :wink:

Sprawdź czy konsola odzyskiwania odnajdzie poprzednie instalacje systemu Windows.

jak to sprawdzić? bo robię to pierwszy raz ;p

W drugiej opcji dałeś enter zamiast R, nie widzę innej możliwości by wyskoczyła ci informacja o partycjach. Zrób to jeszcze raz powoli.

mam pytanie, czy ja dobrze bootuje? robię to tak, że jak komputer się włącza to spamuje klawisze od F8 do F12 i wyskakuje mi niebieskie okienko z HDD i CD Rom i wybieram CD Rom

dobrze?

Tak. Masz ten sam efekt jak zmiana kolejności bootowania w Bios tylko tymczasowa. Jest to wygodniejsze rozwiązanie.

Nie ma tego drugiego R. Cały czas to samo… :confused:

@EDIT kolega pisze, że też tego nie miał

CO ROBIĆ??

spooky14 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Spytam inaczej: co się zepsuło? Problemem, może być też brak wykrywania systemu zainstalowanego. Po pierwszym R dajesz enter? następnie pokazuje się ten ekran co pokazałes na SS rozumiem?

właśnie miałem pisać, a mianowicie wyskakuje błąd “_except_handler4_common w bibliotece msvcrt.dll.” coś takiego

ściągałem to z neta podmieniałem w c\windows\system32 ale nic nie daje nawet jak zmieniam nazwę na msvcrt.old nic, znalazłem temat na innym forum i pisali, żeby zrobić ta naprawę z płytki

czasami też wyskakuje mi błąd explorer.exe i drwinst32 coś takiego :lol:

a folderu dllcache nie mam ;p

  • To nie może być jakaś kopia zapasowa, lecz płytka, z której instalowano poprzednio ten konkretny system i nie instalowano w tzw. międzyczasie żadnych Service Pack’ów.

  • Ponadto system XP nie da się naprawić w trybie “R” (przez nadpisanie), jeśli w poprzedniej instalacji nastąpiło uszkodzenie rejestru Windows’a (nie pojawi się “drugie R”). Niekiedy daje się to “ominąć” przez “dalekie” przywrócenie systemu do tyłu, do dobrej kopii rejestru tak, aby nastąpiła w ten sposób naprawa rejestru, po czym bywa (rzadko!), że podczas bootowania płytki pojawi się drugie “R”.

dlatego napisałem o tej kopii zapasowej, włożę oryginalną i napiszę czy podziałało

da się tu dawać plusy czy jakieś piwa? :wink:

Nie da się. Równie dobrze, możesz naprawić rejestr. ( google) o ile jest on uszkodzony.

włożenie oryginalnej płyty pomogło, już naprawiłem, jeszcze nie wiem, czy błąd zniknął, ale raczej tak, lecz po zainstalowaniu wyskakuje mi jakiś DocumentViever i PhotoGallery i pisze mi, żebym wsadził jakiś dysk i za cholere nie wiem jaka to ma być płyta i wcale nie da się tego wyłączyć. Może wiecie o co z tym chodzi?

Witaj :slight_smile:

możesz sprawdzić jeszcze taka obcje

instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

;]

Musiałeś mieć poprzednio zainstalowaną jakąś drukarkę (chyba HP) i system domaga się przeinstalowania (nadinstalowania) oprogramowania owej drukarki z jej firmowej płyty instalacyjnej.

Jeśli Ci to aktualnie nie jest potrzebne, to być może da się te składniki drukarki (to może być np. HP Photosmart) odinstalować w Dodaj-usuń programy.

Ponadto warto pamiętać, że po naprawie w systemie nie ma żadnych aktualizacji, a Internet Explorer i Windows Media Player są w wersjach, jakie były na płytce instalacyjnej. Krótko mówiąc, odwiedziny witryny Microsoft Update są koniecznością.

Windows Media Player już sam zaktualizowałem, ja używam firefoxa bo explorer to dno :wink:

Chyba masz racje, to raczej na pewno jest od drukarki nie jest mi to potrzebne więc odinstaluje to

Nie ważne, czy to “dno”, czy nie. Po prostu on jest potrzebny systemowi i to w aktualnej wersji! Bez niego system pokazał by Ci w niektórych przypadkach “gest Kozakiewicza”.