Naprawa systemu płytą instalacyjną-problem

(spooky14) #1

Witam.

Chcę sobie naprawić windowsa poprzez płytkę instalacyjną i wszystko jest ok, mijam "pierwsze R" potem daję "zgadzam się" i powinno wyskoczyć "drugie R" http://imageshack.us/photo/my-images/39 ... 56cl4.jpg/

a tymczasem wyskakuje mi to : http://imageshack.us/photo/my-images/823/dsc0047qw.jpg/

nie ma tej pozycji "R" napraw.

Co robię nie tak?

dodam, że płytka to kopia zapasowa systemu, oryginalna leży w szafce :wink:

(Dimm Dna) #2

Sprawdź czy konsola odzyskiwania odnajdzie poprzednie instalacje systemu Windows.

(spooky14) #3

jak to sprawdzić? bo robię to pierwszy raz ;p

(Boshi) #4

W drugiej opcji dałeś enter zamiast R, nie widzę innej możliwości by wyskoczyła ci informacja o partycjach. Zrób to jeszcze raz powoli.

(spooky14) #5

mam pytanie, czy ja dobrze bootuje? robię to tak, że jak komputer się włącza to spamuje klawisze od F8 do F12 i wyskakuje mi niebieskie okienko z HDD i CD Rom i wybieram CD Rom

dobrze?

(Dimm Dna) #6

Tak. Masz ten sam efekt jak zmiana kolejności bootowania w Bios tylko tymczasowa. Jest to wygodniejsze rozwiązanie.

(spooky14) #7

Nie ma tego drugiego R. Cały czas to samo... :confused:

@EDIT kolega pisze, że też tego nie miał

CO ROBIĆ??

(Agatonster) #8

spooky14 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Boshi) #9

Spytam inaczej: co się zepsuło? Problemem, może być też brak wykrywania systemu zainstalowanego. Po pierwszym R dajesz enter? następnie pokazuje się ten ekran co pokazałes na SS rozumiem?

(spooky14) #10

właśnie miałem pisać, a mianowicie wyskakuje błąd "_except_handler4_common w bibliotece msvcrt.dll." coś takiego

ściągałem to z neta podmieniałem w c\windows\system32 ale nic nie daje nawet jak zmieniam nazwę na msvcrt.old nic, znalazłem temat na innym forum i pisali, żeby zrobić ta naprawę z płytki

czasami też wyskakuje mi błąd explorer.exe i drwinst32 coś takiego :lol:

a folderu dllcache nie mam ;p

(system) #11
  • To nie może być jakaś kopia zapasowa, lecz płytka, z której instalowano poprzednio ten konkretny system i nie instalowano w tzw. międzyczasie żadnych Service Pack'ów.

• Ponadto system XP nie da się naprawić w trybie "R" (przez nadpisanie), jeśli w poprzedniej instalacji nastąpiło uszkodzenie rejestru Windows'a (nie pojawi się "drugie R"). Niekiedy daje się to "ominąć" przez "dalekie" przywrócenie systemu do tyłu, do dobrej kopii rejestru tak, aby nastąpiła w ten sposób naprawa rejestru, po czym bywa (rzadko!), że podczas bootowania płytki pojawi się drugie "R".

(spooky14) #12

dlatego napisałem o tej kopii zapasowej, włożę oryginalną i napiszę czy podziałało

da się tu dawać plusy czy jakieś piwa? :wink:

(Boshi) #13

Nie da się. Równie dobrze, możesz naprawić rejestr. ( google) o ile jest on uszkodzony.

(spooky14) #14

włożenie oryginalnej płyty pomogło, już naprawiłem, jeszcze nie wiem, czy błąd zniknął, ale raczej tak, lecz po zainstalowaniu wyskakuje mi jakiś DocumentViever i PhotoGallery i pisze mi, żebym wsadził jakiś dysk i za cholere nie wiem jaka to ma być płyta i wcale nie da się tego wyłączyć. Może wiecie o co z tym chodzi?

(system) #15

Witaj :slight_smile:

możesz sprawdzić jeszcze taka obcje

instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html

(spooky14) #16

;]

(system) #17

Musiałeś mieć poprzednio zainstalowaną jakąś drukarkę (chyba HP) i system domaga się przeinstalowania (nadinstalowania) oprogramowania owej drukarki z jej firmowej płyty instalacyjnej.

Jeśli Ci to aktualnie nie jest potrzebne, to być może da się te składniki drukarki (to może być np. HP Photosmart) odinstalować w Dodaj-usuń programy.

Ponadto warto pamiętać, że po naprawie w systemie nie ma żadnych aktualizacji, a Internet Explorer i Windows Media Player są w wersjach, jakie były na płytce instalacyjnej. Krótko mówiąc, odwiedziny witryny Microsoft Update są koniecznością.

(spooky14) #18

Windows Media Player już sam zaktualizowałem, ja używam firefoxa bo explorer to dno :wink:

Chyba masz racje, to raczej na pewno jest od drukarki nie jest mi to potrzebne więc odinstaluje to

(system) #19

Nie ważne, czy to "dno", czy nie. Po prostu on jest potrzebny systemowi i to w aktualnej wersji! Bez niego system pokazał by Ci w niektórych przypadkach "gest Kozakiewicza".