Naprawa windows

Witam, ostatnio zainstalowałem windows 7 na laptopie - jak na xp bateria trzymała mi z 50 minut, tak na win7 nic nie trzyma - i ja przyzwyczajony, że jak wyłączam, laptopa to juz z prądu go odłączam i teraz na win7, też tak robie i po jakimś czasie zauważyłem, że coś się szybko wyłacza, a on się nie wyłączał, tylko jak z prądu go odłączyłem to od razu się zamykał ( tak chyba z 20 razy było ), więc myśle to ze jest przyczyną i wczoraj zaczął fixować, normalnie nie mogę nawet firefoxa odpalić, zgrałem sobie już wszystkie rzeczy na dysk d i teraz chciałem go naprawić. Włożyłem płyte z win7, ustawiłem bootowanie z płyty ( na początku sie nie chciało bootować z płyty, ale przywróciłem ustawienia default i potem ustawiłem aby się bootowało z płyty) i wyskakuje mi taki obrazek jak klikam, żeby naprawić…

Ktoś wie co mogę zrobić? bo laptopa bardziej potrzebuje niż PC

imag0356n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Witam

znalazłem a jest ich wiele (tematów) po wpisaniu w google nr błędu:

może to: http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid= … t=0&fid=27

Może to Ci pomoże: http://pdaclub.pl/forum/hyde-park/blad(fotka-przy-probie-odpalenia-recoveryhdd-vista-(0xc000000f)/

Czy Ty chcesz naprawić istniejący system, czy też zainstalować go od nowa (czyli reinstalować )?

Jeśli naprawić (jak rozumiem, przez nadpisanie ), to wyjmij tę płytę z napędu i uruchom system normalnie , aż do pojawienia sie Pulpitu, po czym dopiero włóż płytę instalacyjną, uruchom ją i kiedy otworzy się pierwsze okno wybierz Zainstaluj teraz. Nastąpi skopiowanie niezbędnych plików tymczasowych. Następnie:

  • Pojawi się ekran proponujący opcjonalne sprawdzanie dostępności aktualizacji online. Wybierz opcję: Nie pobieraj najnowszych aktualizacji.

  • Pojawi się umowa, którą należy potwierdzić. Nie zaznaczaj dolnej kratki!

  • Jako metodę instalacyjną wybierz opcję Uaktualnij

  • Pojawi się Raport zgodności. Jeśli nie ma uwag oznaczonych czerwono , naciśnij „Dalej”.

itd. itd.

hmm, opk, dzięki za link, tylko kurde w tym drugim linku nie rozumiem, o co chodzi - włożyć płytę recovery? czyli co mam zrobić

Poraj, ja chce naprawić, ale teraz chyba, chce nowy system zrobić. Gdyż, chciałem zrobić tak jak pisałeś, ale niestety, jak chciałem włączyć windows normalnie. I pojawią się napis uruchamianie windows i ot co wyskakuje taki błąd :frowning: ( zmieniłem, w biosie, żeby już nie bootował z płyty na począku, tylko z dysku )

imag0357r.jpg

Uploaded with ImageShack.us

kurde a akurat, dziś deszcz pada i jescze mi laptop nie działa :frowning: a chciałem z bratem sobie pograć.

Wiecie może, co miałbym teraz zrobić? Szczerze to nie wiem, nawet jak mam w tym momencie, nowy system zrobić ( jestem skory zrobić nowy system, bądź naprawić ten)

Nie przełączyło ci się w BIOS’ie z trybu IDE na AHCI?

Jaki masz procesor albo co to za laptop?

Przeskanuj sobie dysk antywirusem live cd. http://www.searchengines.pl/Bootowalne- … 12329.html. Ściągnij też program MHDD i sprzwdź dysk pod kątem błędów. Link do programu: http://hddguru.com/download/software/mh … 4.6iso.zip Link do instrukcji: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html. Jeżeli wykryje sektory oznaczone jako UNC wykonaj zerowanie dysku oraz remap(jak to zrobić, również masz opisane w podanym linku), tylko w pierwszej kolejności, skopiuj dane poprzez ubuntu live cd, bo program przy zerowaniu kasuje partycje, tak więc wszystko Ci szlak trafi… Jeżeli nie znajdzie błędów, to przeinstaluj po prostu Windowsa. Od razu mogę Ci też napisać, że jeżeli wyskoczy Ci błąd kopiowania pliku, to sprawdź programem memtest ram, ewentualnie wyciągnij jedną kość i zainstaluj na jednej.

Witam ponownie

  1. Wejdź na stronę: http://support-org.asus.com/technicaldo … uage=pl-pl

  2. w oknie “wybierz kategorie” - wybierz notebook

  3. wykonaj to co jest w dokumencie :Odzyskiwanie ukrytych partycji z systemu

Pozowdzenia