Naprawa zatrzymujących się filmów

Mam ściągniętą z internetu serię w formacie flv. Niestety w obrębie jednego pliku występuje jeden albo więcej momentów w których film zatrzymuje się. Ponieważ w moim przypadku ustawiłem odtwarzanie w pętli, to film zaczyna być odtwarzany od początku. Co jest istotne, jak przesunę suwak poza ten moment, to film jest odtwarzany dalej normalnie do kolejnego problematycznego momentu.

Czy jest jakiś program, który pozwoliłby mi to naprawić? I jak to zrobić?

Uprzedzając ewentualne złośliwe komentarze - nie mogłem kupić tej serii. Szukałem w internecie i nie jest ona dostępna w sprzedaży, a szkoda, bo wolałbym zapłacić i cieszyć się wysoką jakością filmików. Chodzi o “Tantra - joga miłości”.

Teraz wiele playerów daje opcje płynnego pomijania uszkodzonych sektorów podczas odtwarzania. Gdyby jednak film miał tyle uszkodzeń, że płynne pomijanie by nie zaskakiwało, to już na tyle film byłby uszkodzony, nie do oglądania. Naprawa bezsensowna.

 

 

Czasami uszkodzenie pliku jest wynikiem uszkodzenia pamięci (być może u osoby która film wrzuciła). Sprawdź pamięć na wszelki przypadek programem memtest.

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Program,Windows,12556.html

 

Odpal film w programie mplayer i napisz czy się w nim zatrzymuje. Trzeba przeciągnąć film na ikonkę mplayera.

http://sourceforge.net/projects/mplayer-win32/files/MPlayer and MEncoder/r37451+g531b0a3/MPlayer-generic-r37451+g531b0a3.7z/download

 

Masz tam też mencoder więc możesz przekodować film na inny format. W mencoder z tego co pamiętam można podać sekundę startu i czas końca. Więc możesz z jednego filmu zrobić dwa (będzie przerwa).

Ewentualnie możesz użyć innego programu do dzielenia. Może ten da radę.

http://sourceforge.net/projects/avidemux/