Naprawienie KDE na ubuntu

Witam serdecznie, mam takie pytanie. Czy jest jakiś sposób na odinstalowanie srodowiska graficznego KDE w całości?? Pytam o to dlatego ponieważ chciałem sobie ustawić pulpit pod kde i coś chyba źle wcisnąłem i nagle nie mam dostepu do paska. Czy jest możliwośc do powrotu do ustawień zaraz po instalacyjnych kde? Bo jeśli nie ma to chociaż prosiłbym o komende jak odinstalowac kde w calosci… bo komenda sudo apt-get remove kde generalnie cos usuwa ale dalej jest srodowisko graficzne kde dostepne… Licze na wasza pomoc znawcy linuxowi :stuck_out_tongue: pozdro

W swoim katalogu home (/home/user) wkasuj podkatalog .kde

Ponieważ musisz odinstalować również masę zależności, które instalowałeś razem z całym KDE.

Zapewne instalowałeś za pomocą apta (sudo apt-get install kde), który nie “pamięta” zależności i nie usuwa ich wraz z usunięciem danego pakietu z zależnościami, gdybyś instalował za pomocą aptitude (sudo aptitude install kde) wraz z usuwaniem kde usunąłby wszystkie zależności pod warunkiem, że z tych zależności nie korzystają inne pakiety :slight_smile:

Poszukaj na forum.ubuntu.pl, widziałem tam taki temat o usuwaniu kde i nietylko :slight_smile:

Pozdrawiam!

Złączono Posta : 21.05.2007 (Pon) 10:43

Ale zależności nadal pozostaną i pozostanie również bałagan w systemie.

@1_error poświęciłem te swoje 2 minuty żeby znaleźć ten temat, który zresztą jest przyklejony na forum ubuntu.pl i znajdziesz go pod tym linkiem

Pozdrawiam!

Co ty za pierdoły mówisz przecież 1_error sknocił coś w ustawieniach i wtedy usunięcie katalogu .kde spowoduje powrót do ustawień domyślnych tym samy najprawdopodobniej rozwiąże problem. pozdro

Dokładnie o to mi chodziło.

Ja odpowiedziałem na to pytanie !!

Oj… widzę, że nie zrozumiałeś w katalogu .kde są tylko ustawienia środowiska graficznego, nie ma tam żadnych elementów/pakietów kde i nic poza ustawieniami użytkownika nie zostanie usunięte.

Racja pytanie było wyraźnie sprecyzowanie 1_error chcial wrócić do ustawień domyślnych przez usunięcie całego kde co nie było w ogóle potrzebne, takie przyzwyczajenie 1_error to windowsa bo tam problemy zazwyczaj tak to się rozwiązuje. pozdro

dzieki pomoglo.

I sprawę uważam za zamkniętą. Oty --> kosmos