Narzędzie do czyszczenia rejesrtu

(sdar) #1

Witam,

Regularnie co jakiś czas (zwłaszcza po deinstalacji jakiegoś programu) korzystałem z programu jv16 PowerTools. Niestety okres ważności triala ostatniej wersji właśnie upłynął. Nie mogę sobie pozwolić na zakup komercyjnej wersji a program tego typu jest jednak bardzo przydatny.

Znalazłem (nawet w Dobrychprogramach) kilka jeśli nie kilkanaście programów (darmowych) które pełnią podobne funkcje. Jednak ze względu na "delikatność" i wagę zmian jakie może wprowadzić taki program, byłbym bardzo wdzięczny za radę doświadczonych osób odnośnie wyboru takiego programu.

Może powinienem skorzystać ze starszej (darmowej) wersji jv16 PowerTools 1.3.0.195 ? Ale czy tej wersji można tak samo "zaufać" jak tej nowszej, której działanie nigdy nie sprawiło mi kłopotów i mogłem z czystym sumieniem akceptować wszystkie sugerowane przez ten program zmiany w rejestrze...?

Z góry dziękuję z pomoc.

Sdar

(Asterisk) #2

Oczywiście, że możesz to zrobić.

Biorąc pod uwagę tworzenie kopii zapasowych - nie

powinno być niespodzianek.

Sam mam tą wersję :smiley:

(boczi) #3

Sądzę, że darmowej, chociaż trochę starszej wersji jv16 można bez obaw zaufać.

Ale, jeśli wybierać z nowszych programów:

• Dyskusja na te tematy była toczona wiele razy.

Największe uznanie, z tego, co zaobserwowałem ma CCleaner i Odkurzacz 9.2.08.05.434 Professional. Odkurzacza możesz używać jako uzupełnienie, z racji tego, że ma trochę odmienne, ale też przydatne funkcje.

TU - artykuł o CCleaner.

PS Testuj programy sam - więcej satysfakcji :smiley:

Wrzuć także hasła w szukajkę forumową, takie jak: rejestr* , ccleaner , etc.

(Juzio77) #4

Ja używam Easy Cleanera i jestem zadowolony. Wcześniej miałem RegCleanera. Wyczyściłem nim rejestr, odinstalowałem, zainstalowałem Easy Cleanera, który zaraz po tym znalazł mi dużo błędnych wpisów. Dodam jeszcze, żę Easy Cleaner jest darmowy.

(sdar) #5

Dzięki za podpowiedzi.

Jak zapewne już wiesz Boczi, lubię "bawić" się programami ale zabawa z rejestrem, który jest jeszcze dla mnie dosyć "czarną magią" jest dla mnie troszkę zbyt hardcorowa :slight_smile:

Sdar