Narzędzie do czyszczenia rejesrtu

Witam,

Regularnie co jakiś czas (zwłaszcza po deinstalacji jakiegoś programu) korzystałem z programu jv16 PowerTools. Niestety okres ważności triala ostatniej wersji właśnie upłynął. Nie mogę sobie pozwolić na zakup komercyjnej wersji a program tego typu jest jednak bardzo przydatny.

Znalazłem (nawet w Dobrychprogramach) kilka jeśli nie kilkanaście programów (darmowych) które pełnią podobne funkcje. Jednak ze względu na “delikatność” i wagę zmian jakie może wprowadzić taki program, byłbym bardzo wdzięczny za radę doświadczonych osób odnośnie wyboru takiego programu.

Może powinienem skorzystać ze starszej (darmowej) wersji jv16 PowerTools 1.3.0.195 ? Ale czy tej wersji można tak samo “zaufać” jak tej nowszej, której działanie nigdy nie sprawiło mi kłopotów i mogłem z czystym sumieniem akceptować wszystkie sugerowane przez ten program zmiany w rejestrze…?

Z góry dziękuję z pomoc.

Sdar

Oczywiście, że możesz to zrobić.

Biorąc pod uwagę tworzenie kopii zapasowych - nie

powinno być niespodzianek.

Sam mam tą wersję :smiley:

Sądzę, że darmowej, chociaż trochę starszej wersji jv16 można bez obaw zaufać.

Ale, jeśli wybierać z nowszych programów:

  • Dyskusja na te tematy była toczona wiele razy.

Największe uznanie, z tego, co zaobserwowałem ma CCleaner i Odkurzacz 9.2.08.05.434 Professional. Odkurzacza możesz używać jako uzupełnienie, z racji tego, że ma trochę odmienne, ale też przydatne funkcje.

TU - artykuł o CCleaner.

PS Testuj programy sam - więcej satysfakcji :smiley:

Wrzuć także hasła w szukajkę forumową, takie jak: rejestr* , ccleaner , etc.

Ja używam Easy Cleanera i jestem zadowolony. Wcześniej miałem RegCleanera. Wyczyściłem nim rejestr, odinstalowałem, zainstalowałem Easy Cleanera, który zaraz po tym znalazł mi dużo błędnych wpisów. Dodam jeszcze, żę Easy Cleaner jest darmowy.

Dzięki za podpowiedzi.

Jak zapewne już wiesz Boczi, lubię “bawić” się programami ale zabawa z rejestrem, który jest jeszcze dla mnie dosyć “czarną magią” jest dla mnie troszkę zbyt hardcorowa :slight_smile:

Sdar