Nasmarowanie proca

Witam ,

nasmarowalem proca pasta ARCTIC SILVER 3 no i podobno temperatura miala spasc …a ona wrecz pszeciwnie …zwiekszyla sie .

Robilem wszystko wedlug instrukcji jaka od was dostalem no i moje pytanie jest dlaczego tak sie stalo ?

Zrobilem to poprawnie …

Przed nakladaniem musialem szczyscic stara paste ktora tam byly (jakas biala i grubo nalozona) no i jak pisze temperatury byly wtedy miejsze …

W opisie przeczytalem aby nasmarowac procesor i radiator i odczekac chwilke …puzniej zetrzec to wszystko tak aby na procu i radiatorze byly widoczna taka biala luna …no i tak zrobilem a temperatura w gore … .

Co myslicie o tym ?

Czy mam nalozyc wiecej pasty ?

(W tej chwili temp. na procu to 38 C …dodam ,ze dzisiaj jest u mnie parowa …ale obojetnie …tak niepowinno byc …)

No i tak przy okazji poleccie mi jakis Cooler na mojego procka z tego sklepu :

http://www.pcking.de

procesor :

AMD sempron 3100 +

Socket 754 …

pozdrawiam.

ja pierwsze slysze ze trzeba zetrzec paste ja zostawilem ja i temp w dol :o :o

Nigdy nie może być więcej pasty niż zalecają bo to właśnie blokuje swobodne termoprzewodzenie, nie może tego być też mikroskopijnie mało, pasta ma pewnie stykać procesor z radiatorem i nie może być pomiędzy nimi bąbelka powietrza.

Ty za pewne tej pasty daleś zamało, a tak swoją drogą 38C to bardzo mało, ja na swoim Duronie 1.2 mam temp. ok. 50C, czego tu więcej wymagać? :-x

Czyścisz dokładnie procek i cooler ze starej pasty - ma być błysk.

Na rdzeniu procka rozsmarowujesz idealnie na całej powierzchni pastę - tak żeby tylko zabielić całą powierzchnię procka.

Zakładasz cooler i zanim założysz zatrzaski dociśniesz go do procka(nie bój się nic nie uszkodzisz) i obrócisz w prawo i lewo parę razy, aby pasta się rozsmarowała i wycisneło się powietrze( staraj się nie podnieść coolera bo wejdzie powietrze) i zakładasz zatrzaski coolera i już.

Pamiętaj pasta ma być - ale jak najcieniej nałożona.

A przepis Ci podałem - teraz podaję sprawdzony.

na procu nakładasz pastę, aby pokryła cieniutką warstwą tą część, która styka się z radiatorem, a na radiatorze w tym miejscu tworzysz taką łunę… Ale też nie przesadzaj, żebyś nie starł wszystkiego

Bardzo dobry Zalman

Sprawdzona marka :wink:

Ja mam radiator a do radiatora mam przykrecony cooler …

Troche niezrozumialem o co chodzi :?

Mam nalozyc paste i puzniej mam pokrecic radiatorem ?

Niekumam :?

Wyhjasnij mi to troche brdziej …

Milaem juz miejsze temperatury wiec dlatego mowie 8)

Masz nałożyć pastę, przyłożyć radiator do procka i pokręcić nim trochę, ale nie odrywać od procka. Później trzymając go, zapiąć klamrę i już…

OK to jeszcze raz …

Klade paste na radiator i na proca …na radiatroze mam ja troche zmazac ale niezaduzo .

Puzniej gdy wszystko zrobie nalozyc radiator i troche nim pokrecic .

I wtedy fertig ?

(uzywam spirytus do czyszczenia radiatora i procka od pasty , czy moge tak ?? )

W pszyszlym tygodniu po wyplacie biore 8) 8)

Cooler to radiator z przykręconym wentylatorem.

http://hardware.hoga.pl/reviews/CAK_II_ … 102C/2.asp

Pastę nakładasz tylko na procek.

Dociskasz radiator do procka i kręcisz nim np po 30 stopni w lewo i prawo i zakładasz zatrzaski - pamiętaj nie unieść radiatora.

Kurde ale ze mnie koles …a ja odkrecilem tenradiator od wiatraka :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Moze zem cos spierdzielil ?

;/

Nic się nie stało - wyczyść wszystko z kurzu,przykręć jak był,pamiętaj przewody zasilające wentyl są pod spodem przykręconego wentyla.