Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków

Brawo:

Cały artykuł na stronie: http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Kl … akow_.html

Dobrze, ale co to ma do rzeczy? Numer telefonu można zmienić, GG także. Informacje o szkole - umieszczasz albo i nie. Nikt nie zmusza nikogo do rejestracji a wyciągnięcie jakiegokolwiek info z np. szkoły, to już wyższa - ekhm - szkoła jazdy.

Że zdjęcia? I co z tego? Też nikt nie musiał ich umieszczać - portal w zamyśle miał łączyć ludzi i spełnia to zadanie w 100%.

Zauważyłem za to jedno - potworzyły się tzw. rodziny, grupy miejskie, klubowe, itp. - na coś takiego raczej bym uważał.

W internetowej książce telefonicznej Chicago dostępnej na całym świecie jest jeszcze mapka ze strzałeczką gdzie delikwent mieszka. Znaleźć kogoś w Australii znając tylko jego nazwisko to żaden problem.

A w Polsce? Niedługo będziemy wszyscy chodzić w kominiarkach dla ochrony własnego wizerunku. Ochrona nazwiska? Śmiechu warte. Polacy pozdejmowali tabliczki z nazwiskami ze swoich drzwi i chodząc po ulicach oglądają się czy ich ktoś nie śledzi?

Na swoich komputerach instalują dla pewności kilka zapór bo przecież wróg czyha.

Kto ma pieniądze ten widocznie umie je chronić czyli nie jest głupcem aby podawać np. hasła dostępu do swego banku. A, kto jest głupcem ten na pewno nie ma pieniędzy i nie potrzebuje niczego chronić. Takie jest moje zdanie i nie mam zamiaru go zmieniać, ale każdy może mieć inne, niech się więc prędko usunie z bazy Naszej-klasy.

Nie wiem, skąd ta podejżliwość, ale niech będzie :slight_smile:

Jeżeli ktoś jest na tyle głupi, żeby umieszczać tam dane o swoim stanie majątkowym, itp. - to już jego problem. Tak jest ze wszystkimi portalami społecznościowymi, np. GoldenLine czy międzynarodowym LinkedIN.

A że jest przy okazji kopalnią wiedzy dla potencjalnych przestępców, zboczeńców, spamiarzy i tym podobnego ścierwa to tylko mały pikuś :roll:

Na dodatek twórcy szczycą się “spuerszczelnym” systemem ochrony danych + głupota userów i na efekty nie trzeba będzie długo czekać :brawo: :brawo: :brawo:

Nie podejrzewam o rozosądek i umiar w chęci pochwalenia sie majątkiem swoich starszych, nastolatków których jest zatrzęsienie na tym portalu :roll:

Ja się tam nie przejmuję. Na N-K mam zdjęcie legitymacyjne, imie, nazwisko i jestem zapisany do swoich szkół. A jak się ktoś chce chwalić niewiadomoczym to jego problem. Ja tam nie mam stresu z tego powodu :slight_smile:

I zgadzam się w 100% z Floydem (Pink Floydem?).

@ fiesta - nie dostałem jeszcze żadnego spamu :slight_smile:

A tak generalnie - trzeba uważać, co się pisze… Jak chce się być anonimowym, to należy unikać wszelkich portali społecznościowych. Nikt do rejestracji nie zmusza. Taki ogrom użytkowników zawsze będzie stwarzać okazję do nadużyć.

bez jaj. może w ogóle z domu nie powinniśmy wychodzić?

rozumiem, że jesteś potencjalnym przestępcą, zboczeńcem, spamiarzem, itp, że to wiesz?

najwyżej ich okradną, zgwałcą, zabiją. i co z tego? dla społeczeństwa korzystniejsze jest jeśli ludzie nieodpowiedzialni zostaną wyeliminowani.

dane można podać, ale z głową!

Idąc tym tropem, to najbardziej niebezpieczne jest znalezienie się na liście 100 najbogatszych Polaków. Publikowanie takiej listy to prawdziwy skandal. Choć, jeśli chodzi o mnie, to najbardziej bym się obawiał znaleźć na liście 100 najbiedniejszych Polaków i to raczej z oczywistych powodów :slight_smile:

Źle rozumiesz, ale to już Twój problem.

Brawo za nazistowsko narodowościowe poglądy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P.

Skoro uwązasz że top 100 bogaczy potrafi w ten sposób zabezpieczyć swoje interesy jak potencjalny Kowalski to i owszem masz rację

:lol:

podobnie jak

fotka.pl

grono.net (?)

sympatia.pl

i KAŻDY serwis społecznościowy ! bo ludzie maja skłonnośc do zwierzania się innym ze swojego życia chwealenia się czego to oni nie maja i jak im dobrze …

pozatym wiciąż nie rozumiem co może np zrobić taki zboczeniem przeglądając czyjś profil ? co najwyżej zmasturbować się ! jeśli ktoś był na tyle głupi i podał numer telefonu to może go nękać telefonami i nic więcej . o ile wiem nie podają tam adresów zamieszkania ?

co do spamiarzy … wszędzie gdzie są podaneemaile są i spamiarze !

napisałeś coś o tym że to kopalnia wiedzy na przestępców … ok wchodzi sobie taki złodziej na NK i patrzy o fajna laska w fajnym domu a przed domem fajne auto i … co dalej ? dzwoni do niej i się pyta gdzie mieszka (zakładając że ten ktoś zamieścił swój nr telefonu)

a może piszę na GG albo maila ?

a tak w ogóle ten cały szum wokół NK to chyba sprytna reklama … bo jak najlepiej rozkreklamować coś ? zrobić wokół tego szum !

według mnie jest to bezpieczne jak i cały internet pod warunkiem że korzysta się z tego z głową . i nie podaje swoich danych na lewo i prawo !

a dane typu imię nazwisko numer gg , mail to niewiele dadzą potencjalnemu “opryszkowi”

wiec może utrzymujesz bliskie kontakty z potencjalnym przestępcą czy zboczeńcem, że to wiesz?

nie? no to skąd? jakiś policjant się tak wypowiadał? oj, niech przedstawi najpierw dane dotyczące tych kradzieży i gwałtów, a nie tylko puste słowa.

to są poglądy normalnego człowieka. od zarania dziejów jednostki słabe, głupie, były pozostawiane na pastwę losu. albo sobie radzili, albo schodzili z tego świata. dla społeczeństwa było to korzystne. a, że w obecnych czasach coś się ludziom w główkach poprzewracało, to już wina socjalistycznej propagandy.

jeśli na nasza-klasa.pl podam imię, nazwisko, wiek, zapiszę się do szkół do których uczęszczałem i dodam 1-2 fotki, to… no właśnie co? nie bardzo rozumiem dlaczego miało by to zwiększyć szansę, że zostanę okradziony czy zabity? wyjaśni mi to ktoś po ludzku?

jak ludzie zakładają kona i podają w nich dane i inne na takie debilistyczne serwisy typu fotka.pl czy nasza-klasa.pl no to przepraszam…po co się rejestrowali i podawali tam to jak wiedzieli, że wszyscy to zobaczą??

Nie, są to poglądy człowieka z czasów Nerona który kazał kalekie dzieci zrzucać ze skały do morza, czy Hitlera który uznawał tylko słusznośc rasy aryjskiej.

Niech i tak będzie, dalszą duskusje z Tobą uważam za bezcelową.

:expressionless:

freedom , zaraz to Ty zejdziesz z tego forum. Jako, że jestem jednostką silniejszą na forum, to pilnuj się :twisted:

Twoje poglądy Twoja sprawa, zachowaj je dla siebie.

Za dalsze takie dyskusje, zacznę wyciągać konsekwencje bez względu kto zaczął. Dostaną wszyscy po równo :evil:

Zgadzam się z toba w 100%.

To jest dokładnie to samo jak na przykład niektórzy użytkownicy Dobrychprogramów w podpisach chwalą się swoim sprzętem, i co? Nic, przecież ten potencjalny przestępca nie napisze do tej danej osoby żeby mu powiedziała gdzie mieszka, albo nie napisze do redakcji vortalu żeby podała mu jego dane takie jak na przykład numer IP albo dane osobowe które redakcja miała by na przykład z udział tej osoby w jakimś konkursie Vortalowym, bo jest to niezgodne z prawem i ten potencjalny przestępca po prostu takich danych nie uzyska.

Za chwilę, to wyłapiesz za niego warna.

Tak spytam : ale co z tego? Nie rozumiem, czego ludzie się tak boją. Już ktoś tam wyżej zauważył, że Polacy normalni pod tym względem nie są (a tu na vortalu to już w ogóle jakaś ogólna paranoja (patrz. komentarze pod niektórymi newsami. Ludzie dosłownie odłączają komputer z sieci)).

Jeżeli komuś to potrzebne, sprawi radochę, ma zamiar na tym zarobić lub cokolwiek innego, niech się zgłosi - sam mu podam swoje dane, w tym długość i średnicę penisa, jaki kolor lubię i co tam jeszcze będzie trzeba. Poważnie.

aczkolwiek póki moje posty są zgodne z regulaminem, nie możesz w żaden sposób okazać swojej wyższej pozycji :wink:

rasisty ze mnie nie rób. jeśli ktoś jest na tyle mądry, że na nasza-klasa podaje prócz podstawowych danych, także stan konta, fotki samochodu, domu czy dzieci, to sam się prosi o kradzież, porwanie czy gwałt. niech więc również sam poniesie konsekwencje swojej głupoty.

zapytałem skąd wiesz, że tak jest. odpowiedzi nie otrzymałem. również dziękuję za “dyskusję”.

http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Kl … akow_.html