Natrętny Wirus Sality

(Ufol12) #1

Jak w tytule mam problem z wirusem sality, jaki miał inny użytkownik tego forum. Proszę o pomoc. Piszcie co mam robić, a gdyż mam szybki internet to z programami do pobrania nie będzie problemu.

(Siarczyslaw) #2

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279886

(Ufol12) #3

Link nie działa.

(Adam Bialek) #4

Działa. Sality blokuje strony programów antywirusowych.

(deFco247) #5

post2400382.html#p2400382

(Katalonczyk97) #6

Ja jak miałem tego wirusa to jak tylko pisałem Dr,Web Cure IT to wyłączał mi przeglądarkę.

(Ufol12) #7

Chwilowo sobie radze ze skanowaniem ale jak będzie dalej? Nie wiem. Możliwe że pomoc będzie konieczna.

-- Dodane 17.05.2010 (Pn) 23:14 --

Niestety nie pomogło zbyt wiele. Choćby po odblokowaniu rejestru po 5-10 sec. wirus znowu blokuje zmieniając wartość na 1 w Disable Registry Tools. Możecie pomóc?

(Katalonczyk97) #8

No to zostaje ci bootowalna płytka AV lub format.

(Ufol12) #9

Na 100% jest jeszcze jakaś inna możliwość. Odkryłem że wirus nie zmienia wpisów w rejestrze, ale zmienia cały edytor rejestru na ten sam ale z wpisami blokującymi rejestr i menadżer zadań. Chciałem go nawet zastąpić innym edytorem ale został podmieniony.

(Katalonczyk97) #10

No jest jeszcze jedno roziwązanie : czekać aż system się nie włączy. :stuck_out_tongue: Ten wirus Infekuje WSZYSTKIE exe i dll na dysku czyli także wszystkie pliki Windowsa. Za dwa dni się obudzisz i system nie wstanie.

(Ufol12) #11

Mam tego wirusa około 10 dni i chwilowo zbyt wielkich problemów niema. Robię jeszcze 1 skan Dr.Web'em

-- Dodane 18.05.2010 (Wt) 18:37 --

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: Dzięki wam wszystkim. a szczególnie deFco247 za podanie linka do tematu o usuwaniu Sality i innych podobnych wirusów. 2 skan na szczęście zadziałał. Mogę się wreszcie cieszyć edytowaniem rejestru i menadżerem zadań. Jeszcze raz dziękuje !!