Natrętny Wirus Sality

Jak w tytule mam problem z wirusem sality, jaki miał inny użytkownik tego forum. Proszę o pomoc. Piszcie co mam robić, a gdyż mam szybki internet to z programami do pobrania nie będzie problemu.

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208279886

Link nie działa.

Działa. Sality blokuje strony programów antywirusowych.

post2400382.html#p2400382

Ja jak miałem tego wirusa to jak tylko pisałem Dr,Web Cure IT to wyłączał mi przeglądarkę.

Chwilowo sobie radze ze skanowaniem ale jak będzie dalej? Nie wiem. Możliwe że pomoc będzie konieczna.

Dodane 17.05.2010 (Pn) 23:14

Niestety nie pomogło zbyt wiele. Choćby po odblokowaniu rejestru po 5-10 sec. wirus znowu blokuje zmieniając wartość na 1 w Disable Registry Tools. Możecie pomóc?

No to zostaje ci bootowalna płytka AV lub format.

Na 100% jest jeszcze jakaś inna możliwość. Odkryłem że wirus nie zmienia wpisów w rejestrze, ale zmienia cały edytor rejestru na ten sam ale z wpisami blokującymi rejestr i menadżer zadań. Chciałem go nawet zastąpić innym edytorem ale został podmieniony.

No jest jeszcze jedno roziwązanie : czekać aż system się nie włączy. :stuck_out_tongue: Ten wirus Infekuje WSZYSTKIE exe i dll na dysku czyli także wszystkie pliki Windowsa. Za dwa dni się obudzisz i system nie wstanie.

Mam tego wirusa około 10 dni i chwilowo zbyt wielkich problemów niema. Robię jeszcze 1 skan Dr.Web’em

Dodane 18.05.2010 (Wt) 18:37

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: Dzięki wam wszystkim. a szczególnie deFco247 za podanie linka do tematu o usuwaniu Sality i innych podobnych wirusów. 2 skan na szczęście zadziałał. Mogę się wreszcie cieszyć edytowaniem rejestru i menadżerem zadań. Jeszcze raz dziękuje !!