Nauka C++, pętla for, liczby nieparzyste

Tyle że żaden znany mi procesor nie obsługuje natywnie liczb w takiej postaci. Liczby zmiennoprzecinkowe reprezentowane są przeważnie zgodnie ze standardem IEEE 754. Na liczbę składa się bit znaku, wykładnik i mantysa, a więc liczba reprezentowana byłaby jako:

(-1*0) * 2^0 * 1,5.

Oczywiście masz rację.

Ale ja o zmiennoprzecinkowych nie pisałem, zarzuciłem nieco teorii o stałoprzecinkowych. Pytanie nie było precyzyjne, więc odpowiedź taka być nie mogła :slight_smile:

Zresztą, po koncercie, o w pół do trzeciej, nie miałem siły tłumaczyć, bo pewno wymyśliłbym jakąś nową teorię :smiley:

komputery dzialaja na systemie 16 tkowym!!! i nic ponizej nie ma nawet dla ludkow z intela!!! te pseudo systemy binarne nie sa dlka ludzi!!! do liczenia nadaje sie system szestnastkowy szczegolnie do duuzych liczb

haha jasne “wiadomo” co … tak samo jak wiadomo ze kolo to idealna figura tylko czemu gupkowata liczba pji ma 3.14111312423214619384247382?? haha?

Odkop tylko po to żeby wrzucić post od czapy :smiley: Gratulacje łopaty

Bo ją źle obliczyłeś:

π ≈ 3.14159265358979323846264338

3.14111312423214619384247382 - twoje z dokładnością do 26 cyfr
3.14159265358979323846264338 - znane z dokładnością do 26 cyfr

@hindus to nie on oryginalnie odkopał; a ktoś kto pomylił forum z jakimś działem pomocy Alle(dro)gro/“szoferów” (post wyleciał jako spam/obrażanie/niezwiązany z tematem).

odkopalem? ;D nieczeje tego forum ale i tak mialem racje IDEALNA FIGURA a ta liczba lagodnie rzecz ujmujac daleko jej do idealu ;DDDD nawet logicznie nieczeba myslec zeby widziec ze cos je nie halo pozdro 600

Pewnie jak zakładanie z diamentem i odrzuceniem istnienia wodoru w stanie stałym “metalicznym”.

nie czaje ;D ale to przypaedk ze uczyli nas matematyki ktora nie nadaje sie nawet do odczytania rozkladu jazdy autobusy czy zegarka?? ;DDD naszczescie darowali se 3.14656 godzine hahaha ;D

Już zrobili lockdown w podstawówkach i się dzici nudzą, czy co? :thinking:

1 polubienie

nudza sie tylko gupki my dyskutujemy ;D a co tam system 1 dynkowy jest tak samo dobry jak inne ;DDD aa to czemu nie 000 rowy ;DDDDD

Jak się spłyca temat do tego jakich cyferek się używa do zapisu to rzeczywiście masz rację “nieczeba myśleć” :slight_smile:

hahaha i czyatajac moj istatni post to piszesz?
system dziesiatkowy ma sie tam samo jak zerowy do systemow powaznych pozdro 600

Dopiszę jeszcze jakby ktoś z osób postronnych się zastanawiał… :slight_smile: Nie istnieje coś takiego jak system zerowy, ponieważ nie da się przy jego pomocy zapisać żadnej informacji. Minimum to system jedynkowy. W komputerach zaś stosujemy system dwójkowy, ze względu na leżącą u podstaw technologię cyfrową rozróżniającą stany wysoki oraz niski. System dwójkowy dla wygody zapisywany jest też jako szesnastkowy, dzięki czemu 2 cyfry systemu szesnastkowego pozwalają na zapisanie całego bajta (8 bitów) danych.

Tak więc Twoje “mądrości” to albo kiepski trolling, albo niezbity dowód, że nie masz pojęcia o czym piszesz - rzucasz tylko różnymi terminami których nie rozumiesz :slight_smile:

1 polubienie

Minimum to system dwójkowy i dlatego jest używany, jeśli jest inaczej, to zapisz mi prawdę, fałsz, albo jakąkolwiek informację w systemie jedynkowym - może jest mniejsza wartość niż prawda lub fałsz/ stan niski lub wysoki?. Kuźwa, ludzie, o czym wy myślicie? :wink:

Lecimy w stany kwantowe?

1 - fałsz
11 - prawda

Czy jest to wygodne? Nie. Czy da się zapisać tak informację? Oczywiście.
Polecam sprawdzić choćby Wiki zanim się zacznie krytykować :slight_smile: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jedynkowy_system_liczbowy

niezarozumialems mnie chlopie ;DD to dlaczego w szkole si nieuczymy w systemie jedynkowym ?? bo jest "kretynski? do niczego sie nienadaje taka sama roznica miedzy 1 a 16 z komputerow tak samo w szkole nacs uucza niedorobionego systemu 10 tkowego … w ktorym nieda sie obliczyc promienia kola haha to jak tu obliczac loty w kosmos??
system 2 niby przez kogo jest uzywany??? przez prymitywny procesor i to tez nie dokonca… a co do zera to wogole inna bajka … sry za chaotycznocznosc wpisu ale jeszcze 1 system 16 wcale nie jest tylko dla wygody!!! jak w systemie 2 kowym podzielisz kolo? – mozliwe tylko w 15 i 16 systemach … sry za skroty myslowe …

To nie skróty myślowe tylko bełkot… Pokaż mi zapis obwodu koła w systemie 15-tkowym, tak, żeby liczby były wymierne.

moze i tak ;D ale odeprzyj moje argumenty najpierw prosze (chodzi oto ze jak system 2 jest gorszy od 8 … to system 10 jest gorszy od 15 ) prosta logika ;D
przy okazji mozesz se jchaac po mnie i mojej rodzinie ale najpierw zrob to oco prosze…
czemu komputery przeszly na system 16tkowy?
w czym system 10 jest lepszy od 15?

Komputery nigdy nie przeszły na system 16-tkowy, zawsze operowaly w systemie dwojkowym o czym już pisałem, bo wynika to z techniki cyfrowej.

System 10tkowy jest bardziej czytelny dla człowieka, bo przyjęliśmy 10 cyfr arabskich, od zera do 9, jako znaki których używamy do zapisu liczb. Tak więc to ile cyfr używamy to wyłącznie kwestia umowy. Dlaczego więc zapis szesnastkowy? O tym też już pisalem, zamiast pisac 1000 łatwiej człowiekowi odczytać i zapisać 8. Natomiast pełny bajt, który też przyjęliśmy za “okrągłą” wartość, to liczba 11111111. Doliczysz sie na szybko ile jest jedynek? Komputer sobie poradzi, ale dla człowieka wygodniej przeczytać 255 w systemie dziesietnym, natomiast jeszcze łatwiej przeczytać FF. Ten drugi zapis mówi nam bowiem dokładnie jak wygląda górna i dolna połowa bitów w bajcie. Cztery bity składają się bowiem na jeden znak szesnastkowy (2^4)=16. Stąd system szesnastkowy. Dlatego widząc F0 bardzo szybko w głowie przeliczyć to na 11110000.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.