Nawigacja do 1200zł?

(Kondzio1983) #1

zastanawiałem sie nad kupnem Przenośnej nawigacji bede jej uzywac w samochodzie ciezarowym jaki i rowniez w osobowyma

zastanawiałem sie nad modelem sony NV-U73

http://www.katalog.avans.pl/produkt.php?pid=53789

jedno mnie nie pokoi i zastanawia bo ma dołoczona

Antena TMC czyli bez tej anteny nie bedzie działac gps

i drugie czy z tym modelem działaja inne mapy takie jak:

AutoMapa

Mapa Europy

TomTom

AutoPilot

MAPAMAP

z góry dzieki za odpowiedzi

(Zbych ) #2

bedzie działać antena jest do wzmocniena sygnału

nie i dlatego propnuje zakup palmtopa na systemie windows mobile 6 np Asus 639 na którego można zainstalować dowolną "mape" a no i ze stówe by trzeba dożucić do tego 1200 co oczywiście ta stówa nie pójdzie na marne dlatego że zyskujesz mini komputerek z możliwością kożystanie z internetu nawet darmowo w miejscach gdzie działają niezabezpieczone sieci wifi których to "na zachodzie" jest mnóstwo", pozatym odtwarzać multi czyli wszystko co da się słuchać i oglądać (wszystkie formaty) i wiele przydatnych żeczy które "nawigacje" nie posiadają.

(Kondzio1983) #3

to straszna lipa ze nie bedą działały

bo te orginalnie mapy wgrane to pondobno lipa

a zaden z tych nie bedą działac tylko na palmtopa

ale moze jakiejs innej firm JVC MIO

chodzi mi głównie tylko o te mapy

AutoMapa

Mapa Europy

zeby chulały

(Zbych ) #4

Każda nawigacja działa tylko na konkretnej mapie detykowanej przez producenta i nie można do niej wgrać żadnej innej aplikacjii mapy można jedynie ją uaktualniać do nowszych wersji , więc pozostaje tylko palmtop lub telefon z symbianem lub windows mobile. A co do map to na polskie jest najlepsza AutoMapa a na europe zachodnią tomtom

(Kondzio1983) #5

ok. to chyba lepiej kupic nokie n95

ma GPS I SYMBIANA

juz kiedys sie zastanawiałem na ną

(Zbych ) #6

ta nokia odpada , dlatego że to jeden z nielicznych modeli który na wewnętrznym module GPS współpracuje jedynie na mapach nokiamaps , pozatym ma również kłopoty ze współpracą niektórych modeli zewnętrznych modółow GPS , to raczej pod każdym względem nieudany flagowy model nokii.

(Kondzio1983) #7

acha ok. ta nokia to bubel jesli chodzi o gps

a są jakies palmtopa z wiekszym wyswietlaczem niz 3,5

a co sądzisZ o firmie MIO

a siec wifi w polsce jeszcze nie ma ?

(Paweł0303) #8

ciko_1983 kup sobie PSP + GPS :smiley:

(Zbych ) #9

pewnie i są ale 3,5 cala to standart dla palmtopa to prawie 9cm po przekątnej i nie jest to znowu taki mały wyświtlacz , niektóre nawigacje w tej cenie mają znacznie mniejsze wyświetlacze

firma przyzwoita jak i sprzęt w linku również , 2Gb pamięci wewnętrznej spokojnie wystarczy na nawigacje i mapy więc nie trzeba będzie wydawać zbędnie kasy na karte pamięci.Procesor 400Mhz mógły być troszke mocniejszy ale do nawigacji wystarczy i nie będzie "cięło" polecałem asusa dlatego że go posiadam i jeszcze mnie nie zawiódł i również dlatego że posiada on antene zewnętrzną obrotową gdzie zdaje to egzamin np. w lesie wystarczy wtedy ją skierować płaszczyzną w niebo i mamy znowu full zasięg GPS , nie wiem jak gps w Mio ale SiRFstar III nie powinen mieć kłopotów z lokalizacją satelit.

(Kondzio1983) #10

Zbych1 wielkie dzieki