Nawigacja samochodowa do 600 zł

Witam,

Jestem na etapie zakupu nawigacji samochodowej. Moja wiedza o takich urządzeniach jest znikoma, dlatego proszę o pomoc w wyborze nawigacji, która będzie spełniać następujące wymagania:

-Czytelny ekran i litery,

-Szybki procesor min. 400 Mhz,

-Mapa*

Jeżeli zmieści się dobra nawigacja z dokładną mapą w tej cenie, ale nie koniecznie musi być z mapą.

-Bateria, która wytrzyma min.2h.

-Porządny uchwyt, do “przyklejenia” na szybę.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :smiley:

Jaka mapa?? tylko polski czy całej europy , jeżeli zadowoli Cię tylko polska to proponuje coś co zwiera automape ale co to nie wiem może jakiegoś asusa albo mio , są też w sprzdaży nawigacje Lark , Track , Manta itp. i zazwyczaj zawierają w sobie automape z roczną licencją , są to urządzenia “niskobudżetowe” jeżeli nie padną po 3 dniach urzytkowania to nie są takie złe te urządzeni śmiało kupisz do 400zł nawet z 5 calowym ekranem (tylko po co 5 cali , nawigacja bardziej widoczna ale co z tego jak zasłania “pół” przedniej szyby w samochodzie) jeżeli mapa do poruszania się po zachodniej europie to proponuje coś ze stajni tomtoma , nawigatory tomtoma to już firmowy sprzęt który powinien działać “100” lat bez problemów , zawarte mapy w tomtomach to dożywotnia licencja aczkolwiek umowa posiada 30 dniową gwarancje aktualizacji do najnowszej mapy , optymalny ekran do nawigowania to przedział 3.5- 4,2 cala według mnie , mi obecnie wystarcza 2,7 cala w smarfonie HTC , nowe produkty tomtoma zawierają dość ciekawy uchwyt “bezramienny” co zapobiega drganiom całego urządzenia. A co do bateri to takie urządzenia nie wytrzymują zbyt długo bez ładowania gdzieś około 2-4 godzin , jadąc samochodem w dłuższą trase i tak stosuje się ciągłe ładowanie z gniazda zapalniczki poprzez dołączoną zazwyczaj ładowarke samochodową.

Mapę chcę tylko polski, gdyż po europie nie będę jeździł.

chciałbym, aby ekran miał ponad 3,5 cala.

Czy mógłbyś mi podać, jakieś ciekawe modele nawigacji, które uważasz za bardzo dobre w tej cenie? :smiley:

Oprócz tych które wymieniłem czyli te niezbyt markowe i tym samym “słabe” (larck. track, manta ) nic nie znalazłem co zawiera w komplecie automape i tym samym za tą cenę napewno bym się nie skusił na coś takiego i wybrałbym jednak tomtoma np. model tomtom one z ekranem 4,2 cala są to jednak markowe urządzenia i raczej trudno je “zajechać” a osobiscie uważam że tomtom ze swoimi mapami wcale nie jest gorszy od map automapy , (jakieś 5 lat używam tomtoma i obecnie sprawuje się wyśmienicie również w polsce (dostępność adresów 99%) a nie będę Cię również "odciągał od zamiaru kupna z któregoś powyżej wymienionych urządzeń a to dlatego że większość moich znajomych takie wlaśnie posiada i nie narzekają , isnieją jeszcze takie urządzenia jak palmtopy na które mozna wgrać dowolną nawigacje (automape,tomtma , garmina i wiele mniej popularnych) ale do kosztów zakupu palmtopa dochodzi również zakup mapy bo palmtopy zazwyczaj są “gołe” i fabrycznie posiadają tylko system zazwyczaj windows mobile (najbardziej popularny i idealnie nadający się na różne nawigacje) za 600 zł kupisz już tam jakiegoś palmtopa np. ze stajni asusa ale dochodzi koszt mapy więc razem wyjdzie około 1000zł. A pozatym nie polecam zbednie wydawać kasy na większy ekran dlatego że po około 1-3 miesięcu używania nawigacji późnie już mało kiedy spojrzysz na ekran i zazwyczaj wystarczają już same komunikaty nawigacyjne wydawane przez jakąś tam Kaśke czy Marzene. Kiedyś jeździłem na ekranie z noki N 70 potem kupiłem palmtopa z 3,5 calowym ekranem a teraz mam HTC z 2,7 i wystarcza.

NavRoad 460 + Automapa polski kosztuje ponad 650 zł.

Czy jest to dobra nawigacja, gdyż zastanawiam się nad jej kupnem :slight_smile: .

Z opini jakie poczytałem jest to dobre urządzenie do nawigacji , aczkolwiek produkowany w korei ale zaprojektowany w polsce , nie powinno być źle z jakością wykonania jak i problemów z użytkowaniem , produkt o tyle dobry bo nie ma “blokady” i można wgrać do niego dowolną nawigacje działającą pod windows mobile w tym również tomtoma . Za ta cenę to ciężko kupić coś bardziej firmowego i jest to lepszy wybór niż zakup larka ,manty czy tracka.

ja polecilbym tomtoma… za ta kase znajdziesz XL IQ Routes, lub Go 630. Obsluga intuicyjna, mapy jak na Polske - ocenilbym 9,5/10, a gdybys przypadkiem wyjechal do europy… to mapy 10/10 :slight_smile:

A co ja polecałem wyżej , też tomtoma a to dlatego że według mnie jest to firmowe urządzenie które w

wśród nawigacji na świecie zajmuje pierwsze miejsce pod każdym względem , na swoim htc mam zainstalowanego tomtoma i auto mape , w 99% kożystam z tomtoma również po polsce , czasem włącze automape ale tylko w tedy kiedy musze dojechać dokładnie pod drzwi a akurat tomtom nie posiada takiego adresu , nie lubie automapy dlatego że ma skomplikowany system planowania , długi czas uruchamiania jak i wytyczania długich tras , po zjechaniu z trasy bardzo długi czas ponownego wyznaczania nowej trasy , tomtom to natomiast prostota interfejsu (intuicyjna) szybkie uruchamianie i planowanie trasy , po zjechaniu z trasy błyskawiczne wyznaczenie nowej. Mając do wyboru do jazdy wyłacznie po polsce wybrałbym jednak tomtoma a czy koniecznie urządzenie tego producenta , mając 600zł chyba nie i byłby to palmtop na windows mobile lub coś w stylu NavRoad na win ce , ale mając ponad 1000zł -1500 do wydania to na 100% kupiłbym nawigator tomtoma z full wypasem.

Lark 43.1

http://www.ceneo.pl/2461174

= swietny zestaw nawigujący za 410zł!!

Na pewno nie ma dokładniejszych map na polske niż te co posiada automapa aczkolwiek te same i to dokładnie te same mapy posiada i garmin i iGO ten sam producent wydaje mapy dla tych urzadzeń , ale niestety nowy produkt(wersja 6) w wydaniu automapy to tragedia nie pod wzgledem mapy ale pod wzgledem samej aplikacji AM , to co wyprawia na trasie to jest niedopuszczalne , już po 10 sekundach np. stania na światłach przęłącza się do widoku ogólnego czyli całej mapy wypowiadając słowa “czekam na ruch” niestety ale wolne poruszanie się autem w granicy 1-8 km/h nie uruchamia ponownie widoku trasy , po zjechaniu z trasy i próbie wyszukania nowej często się zawiesza i wypisuje komunikat “błąd systemu nawigacji” , trasa piesza bardzo wolne reagowanie na ruch co powoduje znaczne opóźnienie komunikatów jak i wskźników , na forach piszą że wersja AM 6,1 zawiera jeszcze więcej bugów , i w takim przypadku jednak tomtom jest niezastąpiony. Wersja AM 5 znacznie bardziej była dopracowana, i na dzień dzisiejszy stwierdzam że wersja AM 6 nie jest dobrym wyborem dla kogoś kto dopiero zaczyna przygode z nawigacją.