Nawigacja samochodowa do 600 zł


(Marcinxpd) #1

Witam,

Jestem na etapie zakupu nawigacji samochodowej. Moja wiedza o takich urządzeniach jest znikoma, dlatego proszę o pomoc w wyborze nawigacji, która będzie spełniać następujące wymagania:

-Czytelny ekran i litery,

-Szybki procesor min. 400 Mhz,

-Mapa*

Jeżeli zmieści się dobra nawigacja z dokładną mapą w tej cenie, ale nie koniecznie musi być z mapą.

-Bateria, która wytrzyma min.2h.

-Porządny uchwyt, do "przyklejenia" na szybę.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :smiley:


(Zbych ) #2

Jaka mapa?? tylko polski czy całej europy , jeżeli zadowoli Cię tylko polska to proponuje coś co zwiera automape ale co to nie wiem może jakiegoś asusa albo mio , są też w sprzdaży nawigacje Lark , Track , Manta itp. i zazwyczaj zawierają w sobie automape z roczną licencją , są to urządzenia "niskobudżetowe" jeżeli nie padną po 3 dniach urzytkowania to nie są takie złe te urządzeni śmiało kupisz do 400zł nawet z 5 calowym ekranem (tylko po co 5 cali , nawigacja bardziej widoczna ale co z tego jak zasłania "pół" przedniej szyby w samochodzie) jeżeli mapa do poruszania się po zachodniej europie to proponuje coś ze stajni tomtoma , nawigatory tomtoma to już firmowy sprzęt który powinien działać "100" lat bez problemów , zawarte mapy w tomtomach to dożywotnia licencja aczkolwiek umowa posiada 30 dniową gwarancje aktualizacji do najnowszej mapy , optymalny ekran do nawigowania to przedział 3.5- 4,2 cala według mnie , mi obecnie wystarcza 2,7 cala w smarfonie HTC , nowe produkty tomtoma zawierają dość ciekawy uchwyt "bezramienny" co zapobiega drganiom całego urządzenia. A co do bateri to takie urządzenia nie wytrzymują zbyt długo bez ładowania gdzieś około 2-4 godzin , jadąc samochodem w dłuższą trase i tak stosuje się ciągłe ładowanie z gniazda zapalniczki poprzez dołączoną zazwyczaj ładowarke samochodową.


(Marcinxpd) #3

Mapę chcę tylko polski, gdyż po europie nie będę jeździł.

chciałbym, aby ekran miał ponad 3,5 cala.

Czy mógłbyś mi podać, jakieś ciekawe modele nawigacji, które uważasz za bardzo dobre w tej cenie? :smiley:


(Zbych ) #4

Oprócz tych które wymieniłem czyli te niezbyt markowe i tym samym "słabe" (larck. track, manta ) nic nie znalazłem co zawiera w komplecie automape i tym samym za tą cenę napewno bym się nie skusił na coś takiego i wybrałbym jednak tomtoma np. model tomtom one z ekranem 4,2 cala są to jednak markowe urządzenia i raczej trudno je "zajechać" a osobiscie uważam że tomtom ze swoimi mapami wcale nie jest gorszy od map automapy , (jakieś 5 lat używam tomtoma i obecnie sprawuje się wyśmienicie również w polsce (dostępność adresów 99%) a nie będę Cię również "odciągał od zamiaru kupna z któregoś powyżej wymienionych urządzeń a to dlatego że większość moich znajomych takie wlaśnie posiada i nie narzekają , isnieją jeszcze takie urządzenia jak palmtopy na które mozna wgrać dowolną nawigacje (automape,tomtma , garmina i wiele mniej popularnych) ale do kosztów zakupu palmtopa dochodzi również zakup mapy bo palmtopy zazwyczaj są "gołe" i fabrycznie posiadają tylko system zazwyczaj windows mobile (najbardziej popularny i idealnie nadający się na różne nawigacje) za 600 zł kupisz już tam jakiegoś palmtopa np. ze stajni asusa ale dochodzi koszt mapy więc razem wyjdzie około 1000zł. A pozatym nie polecam zbednie wydawać kasy na większy ekran dlatego że po około 1-3 miesięcu używania nawigacji późnie już mało kiedy spojrzysz na ekran i zazwyczaj wystarczają już same komunikaty nawigacyjne wydawane przez jakąś tam Kaśke czy Marzene. Kiedyś jeździłem na ekranie z noki N 70 potem kupiłem palmtopa z 3,5 calowym ekranem a teraz mam HTC z 2,7 i wystarcza.


(Marcinxpd) #5

NavRoad 460 + Automapa polski kosztuje ponad 650 zł.

Czy jest to dobra nawigacja, gdyż zastanawiam się nad jej kupnem :slight_smile: .


(Zbych ) #6

Z opini jakie poczytałem jest to dobre urządzenie do nawigacji , aczkolwiek produkowany w korei ale zaprojektowany w polsce , nie powinno być źle z jakością wykonania jak i problemów z użytkowaniem , produkt o tyle dobry bo nie ma "blokady" i można wgrać do niego dowolną nawigacje działającą pod windows mobile w tym również tomtoma . Za ta cenę to ciężko kupić coś bardziej firmowego i jest to lepszy wybór niż zakup larka ,manty czy tracka.


(Jaceli) #7

ja polecilbym tomtoma.. za ta kase znajdziesz XL IQ Routes, lub Go 630. Obsluga intuicyjna, mapy jak na Polske - ocenilbym 9,5/10, a gdybys przypadkiem wyjechal do europy.. to mapy 10/10 :slight_smile:


(Zbych ) #8

A co ja polecałem wyżej , też tomtoma a to dlatego że według mnie jest to firmowe urządzenie które w

wśród nawigacji na świecie zajmuje pierwsze miejsce pod każdym względem , na swoim htc mam zainstalowanego tomtoma i auto mape , w 99% kożystam z tomtoma również po polsce , czasem włącze automape ale tylko w tedy kiedy musze dojechać dokładnie pod drzwi a akurat tomtom nie posiada takiego adresu , nie lubie automapy dlatego że ma skomplikowany system planowania , długi czas uruchamiania jak i wytyczania długich tras , po zjechaniu z trasy bardzo długi czas ponownego wyznaczania nowej trasy , tomtom to natomiast prostota interfejsu (intuicyjna) szybkie uruchamianie i planowanie trasy , po zjechaniu z trasy błyskawiczne wyznaczenie nowej. Mając do wyboru do jazdy wyłacznie po polsce wybrałbym jednak tomtoma a czy koniecznie urządzenie tego producenta , mając 600zł chyba nie i byłby to palmtop na windows mobile lub coś w stylu NavRoad na win ce , ale mając ponad 1000zł -1500 do wydania to na 100% kupiłbym nawigator tomtoma z full wypasem.


(Franek To) #9

Lark 43.1

http://www.ceneo.pl/2461174

= swietny zestaw nawigujący za 410zł!!


(Zbych ) #10

Na pewno nie ma dokładniejszych map na polske niż te co posiada automapa aczkolwiek te same i to dokładnie te same mapy posiada i garmin i iGO ten sam producent wydaje mapy dla tych urzadzeń , ale niestety nowy produkt(wersja 6) w wydaniu automapy to tragedia nie pod wzgledem mapy ale pod wzgledem samej aplikacji AM , to co wyprawia na trasie to jest niedopuszczalne , już po 10 sekundach np. stania na światłach przęłącza się do widoku ogólnego czyli całej mapy wypowiadając słowa "czekam na ruch" niestety ale wolne poruszanie się autem w granicy 1-8 km/h nie uruchamia ponownie widoku trasy , po zjechaniu z trasy i próbie wyszukania nowej często się zawiesza i wypisuje komunikat "błąd systemu nawigacji" , trasa piesza bardzo wolne reagowanie na ruch co powoduje znaczne opóźnienie komunikatów jak i wskźników , na forach piszą że wersja AM 6,1 zawiera jeszcze więcej bugów , i w takim przypadku jednak tomtom jest niezastąpiony. Wersja AM 5 znacznie bardziej była dopracowana, i na dzień dzisiejszy stwierdzam że wersja AM 6 nie jest dobrym wyborem dla kogoś kto dopiero zaczyna przygode z nawigacją.