Nawigacja samochodowa - wybór

(Marcin Obala) #1

Witam

Zamierzam kupić nawigację ale zupełnie nie wiem na jakie parametry i funkcje takiej nawigacji patrzeć. Na co zwracać uwagę? Jaką nawigację polecacie? I dodatkowe pytanie czy nawigacje w sklepach internetowych są odblokowane bo nigdzie takiej wzmianki nie ma? Na allegro jest wyraźnie napisane że jest odblokowana i ma gwarancję. W co wierzyć a w co nie ?

Pozdrawiam.

(Witkacy75) #2

Witam.

Polecam z własnego doświadczenia coś takiego: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... D_2GB.html

Ważny jest duży, czytelny ekran oraz czy urządzenie nie gubi sygnału z satelity. Reszte można sobie darować (słuchanie muzyki, oglądanie filmów na GPS-ie to chyba mała pomyłka)

Bardzo ważne jest oprogramowanie sterujące, wersja mapy w urządzeniu oraz długość licencji na nią oraz możliwość (lub nie) aktualizacji.

Generalnie jeżeli GPS działa pod Windows Mobile CE 5.0 to nie powinno być żadnego problemu.

Pozdrawiam.

(Zbych ) #3

Najbardziej rozwinięte pod wzgledem pokrycia dróg polski i europy to AutoMapa i TomTom , są to nowoczesne systemy nawigacyjne które do prawidłowego działania potrzebują urządzenia które ma procesor co najmniej 600Mhz , za około 200-300zł kupisz na allegro urządzenie odblokowane do którego możesz wgrać prawie wszystkie istniejące na runku programy nawigacyjne , odbokownie urządzenia równe jest utracie gwarancji , za tą samą cene kupisz nawigacje w sklepie z orginalną AutoMapą (na allegro różnie jest z tą orginalnością map) Urządzenia które posiadają słabsze procesory , potrafią znacznie "przycinać" kiedy włączymy wszystkie bajery typu poi i inne.

(Marcin Obala) #4

No właśnie, na allegro proponują nawigację odblokowane z dwuletnią gwarancją. Czyżby zwykłe kłamstwo ?

(hevet) #5

Niekoniecznie, ja w mojej nawigacji mam fabryczną możliwość wgrania i używania dowolnej mapy.

(Zbiols) #6

według mnie jeżeli jest odblokowana gwarancji nie ma, tak było z moim thomsonem ponieważ oryginalne mapy były do d..y znalazłem forum thomsona i na nim wiele możliwości dla tego sprzętu ale trzeba go odblokować ale to wiąże się z UTRATĄ GWARANCJI....polecałbym nawigację z Automapą wg. mnie jest najdokładniejsza

(Gorgoroth) #7

zbiols , czytałeś poprzednie posty? Nie gadaj bredni. Ja również mam fabrycznie odblokowaną navi Pentagrama i bardzo sobie chwalę w połączeniu z AM 6.5.

(Ramirez1) #8

Witam żeby nie śmiecić napiszę tutaj(zwracam się z prośbą do zorientowanych) temat dla mnie odpowiedni.Ja też mam problem z wyborem nawigacji chcę kupić jakąś na dniach (allegro odpada) w poniedziałek mam zamiar jechać w podróż ponad 500 km a nie znam dobrze drogi.wybór mam nie wielki ponieważ tu gdzie mieszkam (Finlandia) w mieście jest tylko jeden sklep godny uwagi w którym jest kilkanaście urządzeń gps są to głównie TomTomy,Navigon ,Garmin, Mio i jakiś jeden pierwszy raz na oczy widziałem.nie wiem który kupić .szukałem opinii w internecie na temat tych urządzeń ale wszędzie co innego i jestem zmieszany po lekturachZapodaje link do tych gps-ów https://www.gigantti.fi/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/store-gigantti-Site/fi_FI/-/EUR/ViewStandardCatalog-Start?CatalogCategoryID=UYgKeQuvjc0AAAEnu2Z94OGk

(lukasz_n) #9

wiesz chętnie bym przejrzał parametry tych nawigacji, ale niestety nie znam fińskiego.

(Zbych ) #10

Skoro jestes za granicą to praktycznie nie masz wyboru jak tyko kupować nawigacje tomtom , jest to najlepsza nawigacja na drogi europy (oprócz polski bo tu to AutoMapa jest najpopularniejsza) nawet w polsce pokrycie dróg procentowe jest takie same jak w automapie , obie te nawigacje czyli automapa i tomtom zawierają niedociągniecia w postaci braków adresów "pod drzwi" , róznica polega na tym że automapa to bardziej rozbudowany system graficznie posiadający więcej bajerów przez co wyznaczenie trasy jest troszkę skomplikowane oczywiście odnosząc się do tomtoma , bo tomtom to bardzo prosta i łatwa obsługa w dodatku bardzo szybka , wbrew wyznacznikowi że automapa najlepsza, w 90% używam tomtoma również w polsce , wspomagam się automapą kiedy tomtom nie zawiera adresu. A którego tomtoma polecać to musisz się okreslić ile kasy chcesz wydać , pracując za granicą i zarabiając około 100 euro dziennie nie zastanawiałbym się tylko wybrał bym model w cenie około 200 euro albo nawet droższy taki który posiada możliwość zaplanowania trasy komendami głosowymi.

(Kpc21) #11

Z tym pokryciem to bywa różnie. Dla przykładu dla TomToma moja ulica nie istnieje (a przynajmniej nie istniała kilka lat temu, kiedy miałem przyjemność się z nim zetknąć), natomiast w Targeo (internetowe wydanie AutoMapy) cały czas ona jest (i to z dokładną numeracją).

(Ramirez1) #12

tak 150 € moge dac nie stety nie zarabiam 100 € dziennie wiec taka za 200 € to sie trzeba zastanowic chwilke a czy na takiego TomToma moge wgrac inna mape?sorry za brak polskich znakow

(lukasz_n) #13