Nazwa częsci komputera

Witam Was moi drodzy wirtualni koledzy :smiley:

mam pewien problem ponieważ ostatnimi czasy padł mi zasilacz w kompie więc go wymieniłem. Niestety jak sie okazało jeden z tych “kabli” co sie podłącza do np dvd czy innej części nie dostaje do stacji dyskietek. I tu pojawia się mój problem ponieważ oprócz zapodania podczas instalacji systemu sterów do dysku SATA (wiem że zintegrować można z płytą instalacyjną systemu ;p)

to dyskietka służy mi także do przenoszenia drobnych informacji na komputer cioci i przyjaciela. Więc moje pytanie brzmi jak nazywa sie część którą można by było “przedłożyć” ten kabel i podłączyć go do tej dyskietki??? i ewentualnie gdzie ja można nabyć???

Poszukaj na allegro, może taki kabelek istnieje. Ewentualnie dyskietka na USB.

Witam!

“przedłożyć” to raczej nie, jeśli już to przedłużyć.

Dobra rada - wyrzuć tą stację dyskietek i kup sobie pendrive.

Popieram na Allegro nawet za 35 zł 1GB Pendrive

… w arest.pl 1GB Kingston jest za 20zł.

no drobna literówka ;p

a skoro radzicie mi zmienić dyskietkę na Pendriva to tak zorbie tylko czy podczas instalacji kiedy trzeba zapodać stery do dysku SATA to z Pendriva tez można???

Tak, można, ale to podobno straszne kombinacje są. Najlepiej zintegrować z instalka lub na dyskietce. W Twoim przypadku integracja z instalka to najprostrze rozwiązanie.

Można… na początku ładowania instalatora wciśnij klawisz “F6”. Wtedy instalator przeszuka wszystkie nośniki i załaduje sterowniki z Pendriva.

Nie znajdzie pendrive’a. Można je załadowac tylko z dyskietki.

Jak już napisałem, wystarczy użyć nLite i zintegrować sobie je z instalką, przy okazji wpisać klucz na stałę, żeby go nie wklepywać później.

ok dzięki zrobię tak jak napisałeś.